< sekcia Šport

Lipták nadšený z výkonu Kužmovej: Viky má svoje zbrane a silnú hlavu

Na snímke slovenská tenistka Viktória Kužmová oslavuje víťazstvo 2:6, 6:2, 6:7 (5) v druhom zápase dvojhry nad Bieloruskou Arinou Sobolenkovou v barážovom stretnutí o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie Bielorusko - Slovensko v tenise žien v bieloruskom Minsku 21. apríla 2018. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Kužmová oživila nádeje tímu kapitána Mateja Liptáka na postup do svetovej skupiny.

Minsk 21. apríla (TASR) - V Minsku to bol iba jej tretí fedcupový zápas, no počínala si v ňom ako ostrieľaná harcovníčka. V koncovke tretieho setu si zachovala chladnú hlavu a v rozhodujúcich momentoch vytasila z arzenálu skvelé údery. Slovenská tenistka Viktória Kužmová proti bieloruskej jednotke Arine Sobolenkovej otočila v tajbrejku z 3:5.

Oživila nádeje tímu kapitána Mateja Liptáka na postup do svetovej skupiny: "Ani za nepriaznivého stavu som neklesala na duchu a verila som, že to ešte môžem otočiť. Sústredila som sa na môj servis, snažila som sa kvalitne returnovať a vyšlo to. Bola pre mňa určitá výhoda, že som Sobolenkovú dobre poznala. Už ako juniorky sme často hrali proti sebe, teraz sa stretávame na ženskom okruhu. Obe sme hrali rýchlo, rozhodlo pár loptičiek."Lipták bol z bojovného výkonu Kužmovej nadšený: "Už v prvom sete demonštrovala, čoho je schopná, nepúšťala svoju súperku k ničomu. Vyzeralo to na kurte tak, že Sobolenková hrá zle, no Viky hrala skvele. V tajbrejku ukázala, že má silnú hlavu, príkladne bojuje a má zbrane, aby zdolávala aj rebríčkovo vyššie postavené hráčky. Potvrdila, že je tenistka, ktorá môže byť vo Fed Cupe veľmi platná."

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.