Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Liverpool postúpil do finále Ligového pohára po remíze 1:1 s Fulhamom

Na snímke druhý zľava kolumbijský útočník Liverpoolu Luis Diaz oslavuje gól v odvete semifinále anglického Ligového pohára vo futbale FC Fulham - FC Liverpool v Londýne 24. januára 2024. Foto: TASR/AP

O trofej zabojuje vo Wembley 25. februára proti Chelsea.

Londýn 25. januára (TASR) - Futbalisti FC Liverpool postúpili do finále anglického Ligového pohára. V semifinálovej odvete remizovali na pôde Fulhamu 1:1, v prvom dueli zvíťazili 2:1. O trofej zabojujú vo Wembley 25. februára proti Chelsea.

Hostí poslal do vedenia v 11. minúte Luis Diaz, v 77. minúte vyrovnal Issa Diop. Ďalší gól už domáci napriek tlaku nedali. Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov domáceho tímu.

Chelsea postúpila do finále po utorkovom triumfe nad Middlesbrough 6:1, v prvom zápase prehrala na pôde účastníka druhej najvyššej súťaže The Championship 0:1.