Nedela 19. máj 2024Meniny má Gertrúda

Liverpool prehral s Arsenalom Londýn 0:2, Škrtel dostal žltú kartu

Hráč Arsenalu Londýn Lukas Podolski (vpravo) oslavuje gól do bránky Liverpoolu vo futbalovom zápase anglickej Premier League v Liverpooli 2. septembra 2012. Za ním slovenský hráč Liverpoolu Martin Škrtel Foto: TASR/AP

O víťazstve Liverpoolu rozhodli Lukas Podolski so Santim Cazorlom.

Liverpool 2. septembra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool prehrali v 3. kole anglickej Premier League s Arsenalom Londýn 0:2. O triumfe "kanonierov" rozhodli dve letné posily Lukas Podolski so Santim Cazorlom. V drese Liverpoolu odohral slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel celý zápas a videl žltú kartu.

Holandský útočník Robin van Persie hetrikom zariadil výhru Manchestru United na ihrisku nováčika súťaže FC Southampton 3:2, navyše nepremenil pokutový kop. "Červení diabli" ešte tri minúty pred koncom prehrávali 1:2, no potom prišli veľké chvíle letnej posily z Arsenalu. Rozhodujúci gól strelil van Persie v druhej minúte nadstaveného času.

FC Liverpool - Arsenal Londýn 0:2 (0:1)
Góly: 31. Podolski, 68. Cazorla
/za domácich odohral Škrtel celý zápas a dostal ŽK/

Newcastle United - Aston Villa 1:1 (0:1)
Góly: 59. Ben Arfa - 22. Clark, 22.000 divákov

FC Southampton - Manchester United 2:3 (1:1)
Góly: 16. Lambert, 55. Schneiderlin - 23., 87. a 90.+2 van Persie, 29.000 divákov