Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Liverpool prehral doma so Swansea, Rooney prekonal rekord Charltona

Na snímke hráč Liverpoolu Philippe Coutinho v zápase 22. kola anglickej Premiere League FC Liverpool - Swansea City v Liverpoole 21. januára 2017. Foto: TASR/AP

Liverpool dokázal vyrovnať vďaka dvom presným zásahom Roberta Firmina.

Londýn 21. januára (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 22. kola anglickej futbalovej Premier League prehral FC Liverpool so Swansea City 2:3.

Hostia sa na Anfield Road ujali vedenia v 48. minúte zásluhou Fernanda Llorenteho a ten istý hráč o štyri minúty neskôr zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Liverpool dokázal vyrovnať vďaka dvom presným zásahom Roberta Firmina, ale posledné slovo v zápase mal v 74. minúte hosťujúci Gylfi Sigurdsson. Swansea vyhrala prvýkrát na Anfield Road a odlepila sa z posledného miesta.

Na ňom je aktuálne Sunderland, ktorý podľahol West Bromwichu Albion 0:2. Manchester United napriek miestami drvivej prevahe dokázal so Stoke City iba remizovať 1:1. Aspoň bod pre "červených diablov" vybojoval v nadstavenom čase Wayne Rooney, ktorý sa stal najlepším kanonierom Manchestru United v klubovej histórii. S 250 gólmi prekonal o jeden presný zásah legendárneho Bobbyho Charltona.

Rooney prišiel do Manchestru United v roku 2004 ako osemnásťročná nádej z konkurenčného Evertonu. Charlton sa s gólovým rekordom vyhrieval na výslní od roku 1973, až prišla éra Rooneyho a jeho prekonanie. "Znamená to pre mňa nesmierne veľa. Je to veľká česť, som hrdý na to, čo sa mi podarilo. Verím však, že som ešte nepovedal posledné slovo a nejaké góly v moje kariére pridám," uviedol Rooney v pozápasovom rozhovore.

Remízu s nevyspytateľným tímom Stoke City si hrdina zápasu cenil. "Vzhľadom na priebeh stretnutia musíme byť s bodom spokojní. Myslím, že nás do ďalšieho priebehu sezóny môže povzbudiť."

V šlágri kola mal Manchester City našliapnuté k odčineniu debakla 0:4, ktorý utrpel minulý víkend proti Evertonu. Nad Tottenhamom Hotspur viedol 2:0, no hosťom sa zásluhou Dele Alliho a Son Heung-Mina podarilo vyrovnať na konečných 2:2 a priebežne si udržať druhé miesto v tabuľke.