Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

ManCity zdolal Barcelonu, Hamšík gólom zariadil remízu proti Besiktasu

Kapitán Neapolu Slovák Marek Hamšík sa teší po strelení gólu v zápase B-skupiny Ligy majstrov Besiktas Istanbul - SSC Neapol v Istanbule, 1. novembra 2016. Zápas sa skončil remízou 1:1. Foto: TASR/AP
Kapitán Neapolu Slovák Marek Hamšík (vpravo) a hráč Besiktasu Tolgay Arslan bojujú o loptu v zápase B-skupiny Ligy majstrov Besiktas Istanbul - SSC Neapol v Istanbule, 1. novembra 2016. Foto: TASR/AP

Postup do jarného osemfinále si zariadili Arsenal, PSG, Atletico a Bayern Mníchov.

Bratislava 1. novembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona prehrali v utorňajšom dueli C-skupiny Ligy majstrov 2016/2017 s domácim Manchestrom City 1:3. Nevyužili tak šancu postúpiť do jarného osemfinále, hoci im k tomu stačil bod. Do k.o. fázy si však v utorok miestenku zabezpečili z A-skupiny Paríž St. Germain a Arsenal Londýn, resp. z D-skupiny Atletico Madrid a Bayern Mníchov.

"Citizens" pod vedením bývalého kouča "Barcy" Pepa Guardiolu mohli kopať penaltu v 11. minúte po zákroku Samuela Umtitiho na Raheema Sterlinga, rozhodca mal ale iný názor a Sterlingovi dal žltú kartu za simulovanie. V 21. minúte otvoril na Etihad Stadium skóre argentínsky útočník Lionel Messi, ktorému po rýchlom brejku prihral do chladnokrvného zakončenia Neymar. Messi tak oslávil jubilejný 100. štart v LM jeho 90. gólom. Domáci vyrovnali v 39. minúte vďaka Ilkayovi Gündoganovi. Ten po hrubej chybe v rozohrávke hostí doklepol loptu do siete po prihrávke Sterlinga. V druhom polčase poslal domácich do vedenia Kevin de Bruyne, v 65. minúte mohol vyrovnať Gomes, ale trafil len brvno. V 74. minúte dokonal dielo skazy pre výber kouča Luisa Enriqueho druhým gólom Gündogan.

Futbalista Manchesteru City Ilkay Gundogan sa teší po strelení vyrovnávajúceho gólu v zápase C-skupiny Ligy majstrov Manchester City - FC Barcelona v Manchesteri 1. novembra 2016.

V ďalšej konfrontácii v tejto skupine Borussia Mönchengladbach, na súpiske ktorej nefiguroval slovenský mládežnícky reprezentant László Bénes, doma remizovala so Celticom Glasgow 1:1.

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík prispel k remíze SSC Neapol na pôde Besiktasu Istanbul 1:1. Kapitán talianskeho tímu umiestnenou strelou z hranice šestnástky v 82. minúte zariadil deľbu bodov. Turci viedli od 79. minúty po góle Ricarda Quaresmu z pokutového kopu nariadeného za ruku Nikolu Maksimoviča v šestnástke. Neapol je so siedmimi bodmi naďalej na čele tabuľky B-skupiny. V druhom zápase B-skupiny Benfica doma vyhrala nad Dynamom Kyjev 1:0 a dotiahla sa na talianskeho vicemajstra. Kyjev nevyužil penaltu.

Kapitán Neapolu Slovák Marek Hamšík (uprostred) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase B-skupiny Ligy majstrov Besiktas Istanbul - SSC Neapol v Istanbule, 1. novembra 2016.. Zápas sa skončil remízou 1:1.

V A-skupine v Sofii viedol rýchlo Ludogorec Razgrad nad Arsenalom 2:0, ale hostia ešte do polčasu gólmi Granita Xhaku a Aarona Ramseyho vyrovnali. V druhom polčase rozhodol o triumfe "gunners" 3:2 Özil. V druhom zápase Paríž St. Germain vyhral v Bazileji 2:1 gólom Meuniera z 90. minúty a zabezpečil si postup medzi elitnú šestnátsku.

Futbalista Arsenalu Kieran Gibbs v zápase základnej A-skupiny Ligy majstrov Ludogorec Razgrad - Arsenal Londýn v Sofii 1. novembra 2016.

Z "déčka" si postup vybojovalo Atletico Madrid, ktoré doma zdolalo FK Rostov 2:1 gólom v nadstavenom čase, oba presné zásahy domácich zaznamenal Antoine Griezmann. Do vyraďovačky ide aj Bayern Mníchov, ktorý vyhral na pôde Eindhovenu 2:1 vďaka presným zásahom poľského kanoniera Roberta Lewandowského.

sumáre zápasov 4. kola LM 2016/2017, utorok 1. novembra:

A-skupina:

Ludogorec Razgrad - Arsenal Londýn 2:3 (2:2)
12. Cafu, 15. Keseru - 20. Xhaka, 42. Giroud, 88. Özil rozhodoval: Nijhuis (Hol.)

FC Bazilej - Paríž St. Germain 1:2 (0:1)
76. Zuffi - 43. Matuidi, 90. Meunier, ČK: 84. Die (Bazilej), rozhodoval: Hategan (Rum.)

tabuľka:

1. Arsenal Londýn 4 3 1 0 12:3 10*
2. Pariž St. Germain 4 3 1 0 9:3 10*
3. FC Bazilej 4 0 1 3 2:8 1
4. Ludogorec Razgrad 4 0 1 3 4:13 1

B-skupina:

Benfica Lisabon - Dynamo Kyjev 1:0 (1:0)
Gól:
45.+1 Salvio (z 11 m), rozhodoval: Turpin (Fr.)

Besiktas Istanbul - SSC Neapol 1:1 (0:0)
79. Quaresma (11 m) - 82. HAMŚIK, rozhodoval: Mark Clattenburg (Angl.)

C-skupina:

Borussia Mönchengladbach - Celtic Glasgow 1:1 (1:0)
32. Stindl - 76. Dembele (z 11 m), ČK: 75. Korb (Borussia), rozhodoval: De Sousa (Port.)

Manchester City - FC Barcelona 3:1 (1:1)
39. a 74. Gundogan, 51. de Bruyne - 21. Messi, rozhodoval: Kassai (Maď.)

Atletico Madrid - FK Rostov 2:1 (1:1)
29. a 90.+4 Griezmann - 30. Azmoun, rozhodoval: Thomson (Škót.)

PSV Eindhoven - Bayern Mníchov 1:2 (1:1)
15. Arias - 34. a 74. Lewandowski (z 11 m), rozhodoval: Rocchi (Tal.)

.

Kapitán Neapolu Slovák Marek Hamšík (druhý zľava) strieľa gól v zápase B-skupiny Ligy majstrov Besiktas Istanbul - SSC Neapol v Istanbule, 1. novembra 2016. Zápas sa skončil remízou 1:1.

Kapitán Neapolu Slovák Marek Hamšík (vľavo) a hráč Besiktasu Andreas Beck bojujú o loptu v zápase B-skupiny Ligy majstrov Besiktas Istanbul - SSC Neapol v Istanbule, 1. novembra 2016.