Fallová vyhrala šprint v Canmore a získala malý glóbus

TASR, 9. marca 2016 9:24

Slovenská reprezentantka Alena Procházková skončila po 15. kvalifikačnej priečke vo štvrťfinále a v konečnom hodnotení sa prepadla o šesť miest nižšie.

Nórka Maiken Caspersenová Fallová ovládla šprint SP v behu na lyžiach v utorok 8. marca 2016 v Canmore Foto: TASR/AP
Canmore 9. marca (TASR) - Nórka Maiken Caspersenová Fallová ovládla stredajší šprint SP v behu na lyžiach, ktorý sa v rámci kanadskej Tour uskutočnil v Canmore. Na 1,5 km trati sa po druhej priečke v kvalifikácii prebojovala v postupných elimináciách až na najvyšší stupienok, ktorým si zároveň zabezpečila zisk malého krištáľového glóbusu v tejto disciplíne. Slovenská reprezentantka Alena Procházková skončila po 15. kvalifikačnej priečke vo štvrťfinále a v konečnom hodnotení sa prepadla o šesť miest nižšie.

Fallová triumfovala vo víťaznom čase 4:09,26 min., ďalšie dva pódiové stupienky si podelili jej krajanky Astrid Uhrenholdtová Jacobsenová a Ingvild Flugstadová Österbergová. Prekvapením šprintu v Canmore bolo vypadnutie priebežnej líderky Tour Heidi Wengovej už vo štvrťfinále.

Medzi mužmi sa z triumfu tešil Talian Federico Pellegrino, ktorý si časom 3:46,33 min. rovnako ako Fallová zabezpečil malý glóbus v tejto disciplíne. Nór Eirik Brandsdal za ním v cieli zaostal o 54 stotín, tretí skončil Francúz Maurice Manificat. Líder novovzniknutého podujatia Rus Sergej Usťugov vypadol v semifinále, čím dal 13-násobnému majstrovi sveta Pettrovi Northugovi šancu na zmazanie rozdielu v priebežnej klasifikácii. Nórovi sa však nepodarilo vybojovať lepšie ako šieste miesto a na Usťugova stráca 19,5 s. Celkový líder SP Martin Johnsrud Sundby bol štvrtý.

Kanadská tour v rámci SP pokračuje v Canmore štvrtkovými pretekmi mužov aj žien v skiatlone.