V Jasnej víťazom prvého obrovského slalomu Nór Windigstad

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Jediný domáci zástupca Samuel Šenkár nedokončil prvé kolo.

Jasná 7. februára (TASR) - Nórsky lyžiar Rasmus Windigstad vyhral v stredu prvý z dvoch obrovských slalomov Európskeho pohára v Jasnej. Jediný domáci zástupca Samuel Šenkár nedokončil prvé kolo.

Windigstad uspel pod Chopkom presvedčivo s náskokom 95 stotín pred Švajčiarom Ginom Caviezelom, ktorý bol v tejto zime trikrát v prvej desiatke pretekov Svetového pohára. Tretí skončil Fín Samu Torsti (+1,03).

Víťaz nedávneho paralelného slalomu SP, Nemec Linus Strasser v prvej súťaži v Jasnej obsadil až 17. miesto so stratou 2,53 s. Ešte horšie, na 20. priečke (+2,98) pristál Talian Roberto Nani, ktorý mal zo štartujúcich najlepší koeficient FIS a zdobí ho 17 umiestnení v prvej desiatke pretekov obrovského slalomu SP.

Výsledky obrovského slalomu EP v Jasnej:

1. Rasmus Windigstad (Nór.) 2:02,24 min., 2. Gino Caviezel (Švaj.) +0,95 s, 3. Samu Torsti (Fín.) +1,03, 4. Elia Zurbriggen (Švaj.) +1,26, 5. Fabio Gstrein (Rak.) +1,61, 6. Tim Jitloff (USA) +1,68, ... Samuel ŠENKÁR (SR) - nedokončil 1. kolo