Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Lyžovanie-SP: Adam Žampa po 1. kole obovského slalomu 22.

Slovák Adam Žampa počas 1. kola obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov v slovinskom stredisku Kranjska Gora v sobotu 13. marca 2021. Foto: TASR/AP

Druhý Slovák Andreas Žampa vyštartoval na trať 1. kola ako 48. v poradí.

Kranjska Gora 13. marca (TASR) - Slovenský lyžiar Adam Žampa postúpil do 2. kola sobotného obrovského slalomu Svetového pohára. V slovinskej Kranjskej Gore bol po 1. kole na 25. mieste, na lídra Loica Meillarda zo Švajčiarska stratil 2,42 sekundy. Druhý Alexis Pinturault z Francúzska zaostal za Meillardom o 11 stotín sekundy, tretí bol Rakúšan Stefan Brennsteiner (+0,52). Druhému Slovákovi Andreasovi Žampovi postup do 2. kola unikol, s odstupom 3,42 s obsadil 39. priečku.

Adam Žampa vyrazil na trať ako osemnásty v poradí, mal dobrý štart, ale v strednej časti trate stratil tempo a v zostávajúcej časti trate už nedokázal zrýchliť. Meillard so štartovým číslom 2 išiel čisto, k jeho času 1:05,59 sa dokázal priblížiť iba Pinturault. Ostatní pretekári nabrali viac ako polsekundovú stratu.