Jansrud triumfoval v zjazde na domácom snehu v Kvitfjelli

Nórsky zjazdár Kjetil Jansrud oslavuje víťazstvo v zjazde Svetového pohára v nórskom Kvitfjelli 25. februára 2017. Na druhom mieste skončil Talian Peter Fill (vľavo) a na treťom Švajčiar Beat Feuz (vpravo). Foto: TASR/AP

O 0,8 sekundy za ním zaostal Peter Fill z Talianska, tretí sa umiestnil Švajčiar Beat Feuz s odstupom 0,14 sekundy.

Kvitfjell 25. februára (TASR) - Domáci reprezentant Kjetil Jansrud triumfoval v sobotnom zjazde Svetového pohára alpských lyžiarov v nórskom Kvitfjelli. O 0,8 sekundy za ním zaostal Peter Fill z Talianska, tretí sa umiestnil Švajčiar Beat Feuz s odstupom 0,14 sekundy. Slovensko nemalo v pretekoch svojho zástupcu.

Tridsaťjedenročný Jansrud si udržal agresivitu na celej trati, ktorá merala viac než tri kilometre. Väčšinu jazdy dokázal ísť efektívne v zjazdárskom postoji. Na rozdiel od neho to v prípade Filla najprv nevyzeralo na prenikavý výsledok, ale Talian výrazne zabral v závere a manko na Nóra skresal iba na osem stotiniek. Rovnaké poradie platí aj v boji o malý glóbus, Jansrud tak pred záverečným zjazdom sezóny zvýšil svoj náskok.

"Som spokojný, predviedol som dobrú jazdu, hoci nie dokonalú. Cítim sa vo forme a rozhodne budem útočiť aj v poslednom zjazde v rámci finále Svetového pohára," vyhlásil podľa portálu ORF Jansrud, ktorý sa v sobotu radoval zo svojho devätnásteho prvenstva v seriáli.

Feuz je majster sveta v kráľovskej disciplíne zo St. Moritzu, okrem neho potvrdili fazónu z nedávneho šampionátu aj Kanaďania. Manuel Osborne-Paradis skončil na štvrtom mieste, Erik Guay bol na šiestej pozícii. Víťaz piatkového zjazdu Boštjan Kline zo Slovinska tentoraz obsadil siedmu priečku.

Špecifikum Kvitfjellu je nízka nadmorská poloha, štart sa nachádzal 1020 m n. m., cieľ bol dokonca len 182 metrov nad úrovňou mora. Preteky poznačil tvrdý pád na chrbát Američana Jareda Goldberga s číslom 22, pre ktorý ich museli prerušiť na niekoľko minút. Goldberg sa však dokázal pozviechať a napokon ho ani nemuseli transportovať kanadskými saňami.

Výsledky zjazdu SP v Kvitfjelli:
1. Kjetil Jansrud (Nór.) 1:47,63 min, 2. Peter Fill (Tal.) +0,08 s, 3. Beat Feuz (Švaj.) +0,14, 4. Manuel Osborne-Paradis (Kan.) +0,26, 5. Carlo Janka (Švaj.) +0,28, 6. Erik Guay (Kan.) +0,32, 7. Boštjan Kline (Slovin.) +0,56, 8. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +0,63, 9. Dominik Paris (Tal.) +0,72, 10. Vincent Krieschmayr (Rak.) +0,74