Shiffrinová zvíťazila v super-G v slalome v Cortine d'Ampezzo

Americká lyžiarka Mikaela Schiffrinová Foto: TASR/AP

Suverénna líderka SP najlepšie zvládla nástrahy technicky veľmi náročnej trate a triumfovala aj vo svojom treťom super-G v sezóne.

Cortina d'Ampezzo 20. januára (TASR) - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová zvíťazila v nedeľňajšom superobrovskom slalome Svetového pohára v talianskej Cortine d'Ampezzo. Na druhej priečke skončila s odstupom 16 stotín Tina Weiratherová z Lichtenštajnska, tretia bola Rakúšanka Tamara Tipplerová (+0,18).

Suverénna líderka SP najlepšie zvládla nástrahy technicky veľmi náročnej trate a triumfovala aj vo svojom treťom super-G v sezóne. Dvadsaťtriročná Američanka si pripísala celkovo 54. víťazstvo v SP. "Cítila som sa veľmi dobre už na tréningu. Nemala som pocit, že idem rýchlo, ale moja jazda bola agresívna," citovala Shiffrinovú agentúra AP.

Preteky nedokončili viaceré ašpirantky na popredné umiestnenia vrátane Američanky Lindsay Vonnovej, Slovinky Ilky Šthecovej, či víťazky predchádzajúcich dvoch zjazdov SP Ramony Siebenhoferovej z Rakúska. Vypadli taktiež Švajčiarky Lara Gutová-Behramiová a Michelle Gisinová.

Vonnová mala po pretekoch slzy v očiach a pre rakúsku televíziu ORF pripustila, že to mohli byť jej posledné preteky v kariére. Tridsaťštyriročná Američanka sa pritom vrátila na svahy po zranení kolena, ktoré utrpela v novembri počas tréningu. Zranenie sa jej však opäť ozvalo.

"Moje telo si toho už vytrpelo mnoho. Bráni mi v tom, čo chcem robiť. Momentálne nie som schopná pre bolesti lyžovať tak ako chcem a ako viem. Naozaj neviem, čo si v tomto momente počať. Nechcem skončiť, ale v tejto chvíli už nemôžem. Bude to ťažké, bolesť je veľká. V nasledujúcich dňoch sa rozhodnem." Víťazka 82 pretekov Svetového pohára utrpela zranenie vlani v novembri počas tréningu.