Pondelok 20. máj 2024Meniny má Bernard

Maicosuelov trapas pri penalte Panenku stál Udinese postup v LM

Futbalisti Sportingu Braga sa tešia z postupu do lukratívnej skupinovej fázy Ligy majstrov 2012 - 2013 po výhre nad Udinese Calcio v penaltovom rozstrele v odvete play off Foto: TASR/AP

Brazílsky náhradník Maicosue v snahe napodobniť Antonína Panenku či Andreu Pirla sa pokúsil prekabátiť brankára Sportingu, ale tak nešikovne podkopol loptu, že Beto s ňou nemal žiadny problém.

Bratislava 29. augusta (TASR) - Gólom desať minút pred koncom si postup do lukratívnej skupinovej fázy Ligy majstrov 2012/2013 vybojovali futbalisti Anderlechtu Brusel.

Favorizovaný belgický tím sa dlho trápil, ale napokon v odvete play off doma vyhral vďaka zásahu Dieudonne Mbokani z Konga a poistke ukrajinského útočníka Oleksandra Jakovenka 2:0 a po prehre 1:2 na ihrisku súpera tak ide ďalej.

V LM končí premožiteľ MŠK Žilina izraelský majster Hapoel Kirjat Šmona, ktorý doma neudržal vedenie s BATE Borisov a nezmazal dvojgólové manko z prvého duelu. Bez väčších problémov si účasť v hlavnej fáze súťaže zabezpečilo Dinamo Záhreb, ktoré zdolalo Maribor aj na jeho pôde. Andalúzska Malaga si postrážila v Aténach s Panathinaikosom sľubný náskok z prvého duelu.

Duel Udinese s Bragou sa v riadnom čase skončil tak ako pred týždňom 1:1 a tak o postupujúcom sa muselo rozhodnúť až v nadstavení. V predĺžení gól nepadol a tak na rad prišiel jedenástkový rozstrel, v ktorom mali pevnejšie nervy hráči Bragy. Tí premenili všetkých 5 pokusov a na strane domácich kuriózne zlyhal brazílsky náhradník Maicosuel. Ten v snahe napodobniť Antonína Panenku či Andreu Pirla sa pokúsil prekabátiť brankára Sportingu, ale tak nešikovne podkopol loptu, že Beto s ňou nemal žiadny problém. Postup do skupiny LM potom potvrdil rozhodujúcou penaltou autor vyrovnávajúceho gólu Ruben Micael.

Neúspešné tímy z play off budú hrať v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2012/2013, v stredu účastníkov európskej smotánky doplní posledných päť postupujúcich.