Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Róbert Mak Foto: TASR/Michal Svítok

Mak odohral 69. minút a bol to pre neho v ruskej lige už tretí presný zásah.

Moskva 24. októbra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak strelil víťazný gól Zenitu Petrohrad v pondelňajšom domácom zápase 11. kola najvyššej ruskej ligy s Orenburgom. Krídelník "Piteru" nastúpil v základnej zostave a v 17. minúte po peknej individuálnej akcii otvoril skóre. Bol to napokon jediný gól súboja a Mak tak rozhodol o triumfe Zenitu 1:0.

Dvadsaťpäťročný ofenzívny stredopoliar si rýchlo zbehol na ľavom krídle po presnú prihrávku zo stredu poľa, vnikol do šestnástky, kde si šikovne zasekol a posadil súperovho obrancu. Potom chladnokrvne pravačkou popri brankárovi k vzdialenej žrdi skóroval. Mak odohral 69. minút a bol to pre neho v ruskej lige už tretí presný zásah.

Zenitu po výhre patrí v tabuľke druhé miesto s rovnakým počtom 25 bodov ako má líder Spartak Moskva.

11. kolo - výsledok:

Zenit Petrohrad - Gazovik Orenburg 1:0 /za domácich R. MAK hral do 69. min. a v 17. min. strelil gól/