Štvrtok 16. máj 2024Meniny má Svetozár

Chelsea jasne vyhrala, Arsenal bral body z trávnika West Hamu

Sergio Agüero oslavuje strelenie gólu v súboji s Sunderlandom Foto: TASR/AP

Obhajca titulu sa po jednoznačnom triumfe vyšplhal pred zvyšnými sobotňajšími zápasmi na 2. miesto v tabuľke.

Londýn 6. október (TASR) - Úradujúci majster Manchester City zdolal v úvodnom zápase 7. kola anglickej futbalovej Premier League Sunderland presvedčivo 3:0.

O prvý presný zásah sa postaral v 5. minúte z priameho kopu Aleksandar Kolarov a nakopol City k jednému z najlepších výkonov v novej sezóne. V druhom polčase sa presadil zblízka argentínsky útočník Sergio Agüero, ktorý iba v 56. minúte nahradil na ihrisku Maria Balotelliho a na vsietenie gólu mu stačili štyri minúty. V 89. minúte upravil výsledok na konečných 3:0 James Milner.

Štadión na Stamford Bridge šokoval v 11. minúte súboja Chelsea - Norwich zakončovateľ grant Holt, no eufória hostí mala sotva trojminútové trvanie. Manko zmazal Fernando Torres a ešte v prvom polčase zaistili pre lídra pohodlné vedenie Frank lampard a Eden Hazard, v druhom dejstve ešte prikrášlil domácu výhru Branislav Ivanovič.

Do soboty nevýrazný Reading sa pustil do Swansea s veľkou vervou, po polčase na ihrisku súpera viedol 2:0, no sľubný náskok neudržal a napokon remizoval 2:2.

Tretí v tabuľke Premiership Everton ako hosť Wiganu ratoval bod v posledných momentoch, tri minúty pred koncom vyrovnal na 2:2 z pokutového kopu anglický reprezentant Leighton Baines. Slovenský gólman Ján Mucha sa v zápase k slovu nedostal.

Výborné výkony charakterizujú v úvode ročníka West Bromwich Albion, ktorý si poradil naopak so sklamaním doterajšieho priebehu sezóny Queens Park Rangers 3:2 a WBA sa tak vyšplhalo v klasifikácii Premiership už 4. miesto.

V poslednom sobotňajšom stretnutí rozhodol FC Arsenal o svojom triumfe "u susedov" z West Ham United v záverečnej štvrťhodinke gólmi striedajúceho Thea Walcotta a Santiho Cazorlu 3:1.