Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Marc Marquez sa stal víťazom VC Katalánska MotoGP

Na snímke španielsky jazdec Marc Marquez (Honda) oslavuje na pódiu víťazstvo v preteku triedy MotoGP na Veľkej cene Katalánska na okruhu Montmeló v Barcelone 16. júna 2019. Na druhom mieste skončil Francúz Fabio Quartararo (vľavo) a na treťom Talian Danilo Petrucci. Foto: TASR/AP

Druhé miesto obsadil so stratou 2,660 s Francúz Fabio Quartararo na Yamahe a tretí skončil Talian Danilo Petrucci na Ducati.

Barcelona 16. júna (TASR) - Úradujúci majster sveta Španiel Marc Marquez na Honde sa stal na okruhu Circuit de Catalunya pri Barcelone víťazom Veľkej ceny Katalánska, siedmeho podujatia seriálu majstrovstiev svetza motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP.

Druhé miesto obsadil so stratou 2,660 s Francúz Fabio Quartararo na Yamahe a tretí skončil Talian Danilo Petrucci na Ducati. Marc Marquez si týmto triumfom upevnil vedúce postavenie v priebežnom poradí majstrovstiev sveta, keď na druhého Taliana Andreu Doviziosa má náskok 37 bodov.

Výsledky - MotoGP:

1. Marc Marquez (Šp./Honda) 40:31,175 min, 2. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) +2,660 s, 3. Danilo Petrucci (Tal./Ducati) +4,537, 4. Alex Rins (Šp./Suzuki) +6,602, 5. Jack Miller (Aust./Ducati) +6,870, 6. Joan Mir (Šp./Suzuki) +7,040

Celkové poradie MS (po 7 z 19 pretekov): 1. M. Marquez b., 2. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati), 3. Rins 101, 4. Petrucci 98, 5. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 72, 6. Miller 53