Marc Soler sa stal víťazom etapových pretekov Paríž - Nice

Ilustračná fotografia. Foto: TASR/AP

Víťazom etapy sa stal časom 2:53:06 h Španiel David De la Cruz Melgarejo z tímu Sky, na druhom mieste skončil v rovnakom čase ďalší španielsky cyklista Omar Fraile (Astana).

Nice 11. marca (TASR) - Španielsky cyklista Marc Soler z tímu Movistar sa stal víťazom etapových pretekov UCI World Tour Paríž - Nice. O Solerovom triumfe rozhodla záverečná, 8. etapa so štartom a cieľom v Nice (110 km), v ktorej španielsky cyklista obsadil 3. miesto, ale na dovtedajšieho lídra súťaže Brita Simona Yatesa získal 35 sekúnd. Britský jazdec napokon skončil v celkovom poradí na 2. mieste so stratou štyroch sekúnd na Solera.

Výsledky - 8, etapa (Nice - Nice, 110 km):

1. David De la Cruz Melgarejo (Šp./Team Sky) 2:53:06 h, 2. Omar Fraile (Šp./Astana) rovnaký čas ako víťaz, 3. 3. Marc Soler (Šp./Movistar Team) +3 s, 4. Patrick Konrad (Rak./Bora-Hansgrohe), 5. Tim Wellens (Belg./Lotto-Soudal), 6. Simona Yates (V.Brit./Mitchelton-Scott) všetci +38 s

Konečné poradie:

1. Soler 30:22:41 h, 2. Yates + 4 s, 3. Gorka Izaguirre Insausti (Šp./Bahrain-Merida ) +14, 4. Jon Izaguirre Insausti (Šp./Bahrain-Merida) +16, 5. Wellens +32, 6. Dylan Teuns (Belg./BMC) +32