Na archívnej snímke slovenský hráč Toronta Maple Leafs Martin Marinčin. Foto: TASR/AP

V zostave hostí chýbal pre zranenie brankár Jaroslav Halák.

New York 10. marca (TASR) - Slovenský obranca Martin Marinčin prispel asistenciou k triumfu Toronta v zámorskej hokejovej NHL nad New Yorkom Islanders 4:3 po samostatných nájazdoch. V zostave hostí chýbal pre zranenie brankár Jaroslav Halák.

Pre Marinčina to bola tretia asistencia v 49. zápase aktuálnej sezóny. Podieľal sa na vyrovnávajúcom góle na 1:1, keď jeho strelu od modrej dorazil do siete Zach Hyman. Domácich v závere potiahli nováčikovia. William Nylander najskôr svojím druhým gólom v profiligovej kariére vyrovnal, keď sa presadil 73 sekúnd pred koncom tretej tretiny. V nájazdoch rozhodol ďalší prvoročiak Nikita Sošnikov, ktorý skóroval v štvrtej sérii rozstrelu. "Dosiahli sme dôležité víťazstvo. Veľa vecí sme urobili správne, ale dopustili sme sa aj veľkého počtu chýb. Máme mladé mužstvo, hráči sa učia za pochodu," hodnotil duel kouč Toronta Mike Babcock, ktorého zverenci prerušili sériu šiestich prehier.

Hostí dlho držal v hre brankár Thomas Greiss, ktorý bude najbližších šesť týždňov zaskakovať za zranenú jednotku Haláka. "Jaro je dôležitou súčasťou nášho mužstva a je zlé, že zranenie sa mu prihodilo práve v tejto časti sezóny. Budeme sa ho snažiť nahradiť. O svojej pozícii v tíme nerozmýšľam, jediné, čo ma zaujíma, je náš postup do play off," povedal nemecký gólman, ktorý zlikvidoval 33 streleckých pokusov hráčov Maple Leafs.

St. Louis Blues si poradili na svojom ľade s Chicagom 3:2 po nájazdoch. Za hostí napriek avizovanému návratu stále nehral slovenský krídelník Marián Hossa, ktorý si minulý mesiac poranil ľavú nohu. Ďalšiu možnosť bude mať v piatok, Blackhawks sa predstavia v Dallase. Na zápas nenastúpil ani jeho krajan Richard Pánik, ktorý bol v pozícii zdravého náhradníka.

Až päť zo šiestich stretnutí v noci na štvrtok sa v riadnom čase skončilo nerozhodne. Výnimkou bol duel v Denveri, kde domáce Colorado triumfovalo nad Anaheimom 3:0. Pre hostí výsledok znamenal ukončenie 14-zápasovej série, počas ktorej v každom stretnutí získali minimálne bod. Leví podiel na triumfe Avalanche mal brankár Semjon Varlamov. Ruský gólman zneškodnil všetkých 37 striel Ducks a dosiahol druhé čisté konto v sezóne, celkovo 20. v kariére. "Shutout poteší, pretože moje výkony sú v tejto sezóne hore-dole. Tvrdo pracujem na tom, aby bola moja hra vyrovnanejšia," povedal Varlamov.

Cenné víťazstvo nad lídrom súťaže z Washingtonu dosiahli hráči Los Angeles. Kings mali súboj proti favoritovi výborne rozohratý, keď už v prvej tretine si vypracovali trojgólový náskok. Hostia však nezložili zbrane a v záverečnej časti hry si troma presnými zásahmi vynútili predĺženie. V ňom vypredaný Staples Center potešil Jeff Carter, ktorý v tretej minúte nadstaveného času rozhodol o zisku dvoch bodov pre LA.

NHL - sumáre:

TORONTO MAPLE LEAFS - NEW YORK ISLANDERS 4:3 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
12. Hyman (Greening, MARINČIN), 31. Rielly (Kadri), 59. Nylander (Kadri, Gardiner), rozh. nájazd Sošnikov - 9. Tavares, 33. Leddy, 55. Strome (Boychuk, Leddy). Brankári: Sparks - Greiss, strely na bránku: 36:27, 18.889 divákov

ST. LOUIS BLUES - CHICAGO BLACKHAWKS 3:2 pp a sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
49. Backes (Shattenkirk, Tarasenko), 54. Brouwer (Šťastný, Fabbri), rozh. nájazd Shattenkirk - 22. Ladd (Teräväinen, Rozsíval), 59. Panarin (Toews, Keith). Brankári: Allen - Crawford, strely na bránku: 30:35, 19.756 divákov

CALGARY FLAMES - NASHVILLE PREDATORS 3:2 pp (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
10. Gaudreau (Giordano, Monahan), 10. Gaudreau (Monahan, Hamilton), 62. Backlund (Gaudreau, Giordano) - 48. Bitetto (Fisher, Arvidsson), 59. Fisher (Arvidsson, Neal). Brankári: Ortio - Hutton, strely na bránku: 34:26, 19.289 divákov

COLORADO AVALANCHE - ANAHEIM DUCKS 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
11. MacKinnon (Johnson, Bödker), 38. Martinsen (Duchene, Beauchemin), 40. Matthias (Söderberg, Holden). Brankári: Varlamov - Gibson, strely na bránku: 26:37, 14.292 divákov

VANCOUVER CANUCKS - ARIZONA COYOTES 3:2 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
32. Vrbata (Weber), 38. Sbisa (Hutton, Bärtschi), 62. Granlund (Virtanen) - 23. Rieder (Tanguay, Stone), 28. Connauton (Duclair, Tanguay). Brankári: Markström - Domingue, strely na bránku: 31:34, 18.374 divákov

LOS ANGELES KINGS - WASHINGTON CAPITALS 4:3 pp (3:0, 0:0, 0:3 - 1:0)
5. Lecavalier (Pearson, Martinez), 13. Muzzin (Pearson, Toffoli), 14. Lucic (Carter, McNabb), 63. Carter (Lucic, Doughty) - 42. Oshie (Johansson, Niskanen), 52. Bäckström (Ovečkin, Oshie), 57. Orlov (Williams, Kuznecov). Brankári: Quick - Holtby, strely na bránku: 30:32, 18.324 divákov

Slovák v akcii:
Martin Marinčin 23:35 0 1 1 0 1 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/

Zdroj videí: nhl.com