Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Nagy nepostúpil na ME v plávaní do finále na 400 m v polohovke

Na snímke Richard Nagy (JTBA) v cieli na 200 m pol. pret. na 54. ročníku Veľkej ceny Slovenska v plávaní na Pasienkoch v Bratislave 10. apríla 2016. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Od postupu medzi elitnú osmičku ho delilo 81 stotín.

Glasgow 9. augusta (TASR) - Slovenský plavec Richard Nagy nepostúpil do finále na 400 m pol.pr. na ME v Glasgowe. Strieborný medailista na tejto trati z Londýna 2016 obsadil v rozplavbách 9. miesto časom 4:18,58. Od postupu medzi elitnú osmičku ho delilo 81 stotín.

Nagy bol pred poslednou stovkou na ôsmej priečke. Na záverečnom krauliarskom úseku dokázal zrýchliť a posunul sa na štvrtú pozíciu, na postup do bojov o medaily to však nestačilo. Za svojím vlastným slovenským rekordom z OH 2016 v Riu de Janeiro zaostal takmer o päť sekúnd.

Nedarilo sa slovenským štafetám na 4x100 m pol.pr. Ženské kvarteto v zostave Karolína Hájková, Nikoleta Trníková, Andrea Podmaníková, Laura Benková obsadilo 16. miesto časom 4:17,64. Štvorica Adam Černek, Tomáš Klobučník, Adam Halás, Jozef Beňo skončila na 18. priečke (3:49,57).

Na 10 km skončila Mikušová na 27. mieste

Holandská diaľková plavkyňa Sharon Van Rouwendaalová získala na ME v Glasgowe zlato v pretekoch na 10 km. V jazere Loch Lomond triumfovala s náskokom 7,3 s pred Taliankou Giuliou Gabrielleschiovou, bronz patrí ďalšej Holanďanke Esme Vermeluenovej.

Slovenská reprezentantka Carmen Mikušová obsadila 27. miesto so stratou 15:15,8 na víťazku.

Výsledky:

ženy: 1. Sharon Van Rousendaalová (Hol.) 1:54:45,7, 2. Giulia Gabrielleschiová (Tal.) +7,3, 3. Esme Vermeluenová (Hol.) +41,6...27. Carmen MIKUŠOVÁ (SR) +15:15,8

muži: 1. Ferry Weertman (Hol.) 1:49,48,2 h, 2. Kristof Rasovszky (Maď.) rovnaký čas, 3. Rub Muffels (Nem.) +5,5 s ..., Ivan FRATRIČ (SR) nedokončil preteky

V synchro skokoch z 10 m veže získali zlato Rusi

Ruskí reprezentanti v skokoch do vody Alexander Bondar a Viktor Minibajev získali na ME v plaveckých športoch v Glasgowe zlatú medailu v synchronizovaných skokoch z 10 m veže. Vo finále triumfovali s celkovou známkou 423,12 bodu. Striebro putuje do Veľkej Británie, bronz získali Arméni.