Panzierová vyhrala 200 m znak, vytvorila nový rekord

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Talianka Margherita Panzierová zaplávala na 200 m znak čas 2:06,18 min. Na konte má aj bronz z miešanej štafety na 4x100 m polohové preteky. Druhá Daria Ustinovová za ňou zaostala takmer o sekundu.

Glasgow 9. augusta (TASR) - Taliansky plavec Piero Codia získal na ME v Glasgowe zlatú medailu na 100 m motýlik. Vo štvrtkovom finále triumfoval časom 50,64 sekundy a vytvoril tak nový rekord kontinentálneho šampionátu, keď zlepšil doterajšie maximum Maďara Lászla Cseha z Londýna 2016 o 22 stotín. Na druhom mieste skončil s mankom 0,60 s Francúz Mehdy Metella, tretí bol domáci James Guy.

Pre dvadsaťosemročného špecialistu na motýlika Codiu je to premiérové zlato z majstrovstiev Európy v dlhom bazéne, pred dvomi rokmi v Londýne získal striebro v miešanej štafete na 4x100 m polohové preteky.

O rekord šampionátu sa postarala aj Talianka Margherita Panzierová, ktorá zaplávala na 200 m znak čas 2:06,18 min. Na konte má aj bronz z miešanej štafety na 4x100 m polohové preteky. Druhá Daria Ustinovová z Ruska za ňou zaostala takmer o sekundu.

Svoju obdivuhodnú medailovú žatvu natiahla Sarah Sjöströmová. Dvadsaťštyriročná Švédka triumfovala aj na 50 m motýlik a získala už štvrté zlato na prebiehajúcom šampionáte (motýlik 50 m, 100 m, voľný sp. 50 m, 100 m). O jeden zlatý kov tak vylepšila svoje výkony z dvoch predchádzajúcich ME.

V Glasgowe sa výborne predviedla aj Ruska Julija Jefimovová, ktorá na šampionáte ovládla všetky tri prsiarske disciplíny, keď vo štvrtok získala zlato aj v najkratšej na 50 m. Navyše pridala striebro v mixe na 4x100 m polohové preteky. Domáci Benjamin Proud si po striebre na 50 m motýlik pripísal zlato na päťdesiatke voľným spôsobom.

Dávid Verrasztó z Maďarska skompletizoval hetrik na 400 m polohové preteky, keď v tejto disciplíne získal zlato aj na šampionátoch v Londýne 2016 a Berlíne 2014. V Glasgowe vyhral časom 4:10,65 min, druhý Max Litchfield z Veľkej Británie stratil 35 stotín, tretí Joan Lluis Pons Ramon zo Španielska mal manko +3,61 sekundy.