Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Slovenským plavcom sa v piatok nedarilo, do finále nepostúpili

Richard Nagy, archívna snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

Najlepší výsledok dosiahol na 400 m voľný spôsob Richard Nagy, ktorý časom 3:51,86 min. skončil na celkovom 18. mieste.

Glasgow 3. augusta (TASR) - Ani jednému slovenskému plavcovi sa v piatok na ME v Glasgowe nepodarilo postúpiť z rozplavieb do finále. Najlepší výsledok dosiahol na 400 m voľný spôsob Richard Nagy, ktorý časom 3:51,86 min. skončil na celkovom 18. mieste.

Na prsiarskej stovke skončil Tomáš Klobučník devätnásty. Štartoval v piatej rozplavbe, obsadil v nej šieste miesto časom 1:01,00 min. Celkovo to znamenalo 19. najlepší čas. Lídrom rozplavieb bol svetový rekordér Adam Peaty z Veľkej Británie, ktorý zaplával za 57:89 s. V rovnakej disciplíne sa predstavili aj Jozef Beňo, ktorý zaplával 35. najlepší čas, Marek Botík obsadil 50. priečku.

Na polovičnej znakárskej trati obsadil Adam Černek 49. miesto, Laura Benková obsadila na 50 m voľný spôsob 47. priečku.