Dva juniorské tituly do Rakúska, Slováci zaostali

TASR, 28. januára 2016 14:44, aktualizované 28. januára 17:43

Dvojici Sloveniek sa na štarte nedarilo.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Cheile Gradistei 28. januára (TASR) - Rakúska biatlonistka Susanna Kurzthalerová triumfovala vo štvrtkových pretekoch junioriek na 12,5 km trati na MS juniorov a kadetov v rumunskom stredisku Cheile Gradistei. Medzi juniormi na 15 km sa z titulu tešil jej krajan Felix Leitner.

Kurzthalerová predviedla čistú streľbu a do cieľa dobehla v čase 39:52,7 min. Na druhom mieste sa umiestnila ukrajinská reprezentantka Anastasija Merkušinová s jednou chybou na strelnici a odstupom 8,6 s, bronzovú medailu získala ďalšia Rakúšanka Julia Schwaigerová (+21,4 s).

Dvojici Sloveniek na štarte sa nedarilo. Lepšie skončila Annamária Košinová, ktorá obsadila 42. miesto, keď na strelnici nechala dva nezostrelené terče a do cieľa dorazila s mankom 6:26,9 min. Anna Netíková obsadila so šiestimi chybami a stratou vyše desať minút až 53. miesto.

Leitner urobil na strelnici jedinú chybu, navyše bežal rýchlo a tak mal v cieli jasný náskok takmer dve minúty na Taliana Andrea Baretta. Slovákom sa nedarilo, najvyššie skončil Ondrej Kosztolányi na 56. mieste. Netrafil sedem terčov a na víťaza stratil takmer 11 minút.

Juniorky - preteky jednotlivkýň na 12,5 km:

1. Susanna Kurzthalerová (Rak.) 39:52,7 min (0)
2. Anastasija Merkušinová (Ukr.) +8,6 s (1)
3. Julia Schwaigerová (Rak.) +21,4 (0)
42. Annamária KOŠINOVÁ +6:26,9 (2)
53. Anna NETÍKOVÁ (obe SR) +10:01,7 (6)

Prečítajte si aj:

27. januára 2016 18:24

Biatlon: Medzi kadetmi dominovali Nóri, 30. Baloga
Zo Sloveniek bola najlepšia 16-ročná Henrieta Horvátová, ktorá na strelnici nechala päť nezostrelených terčov, ale vďaka solídnemu bežeckému výkonu sa dostala na 23. miesto.

26. januára 2016 16:56