Piatok 17. máj 2024Meniny má Gizela

Basketbalisti Lakers zdolali tesne Golden State

Klay Thompson z Golden State Warriors (11) strieľa cez Ramona Sessionsa z Los Angeles Lakers v zápase NBA, 27. marca 2012. Lakers zvíťazili nad Golden State Warriors 104:101. Foto: TASR/AP Photo

Kobe Bryant, ktorý hrá v drese Los Angeles Lakers, nazbieral 30 bodov.

New York 28. marca (TASR) -Basketbalisti Milwaukee zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NBA na domácej palubovke nad Atlantou Hawks 108:101. V drese víťazov sa Monta Ellis prezentoval 33 bodmi.

Až 17 z nich dosiahol v poslednej štvrtine a zabezpečil tak Buck cennú výhru v boji o poslednú miestenku do play off vo Východnej konferencii.

Líder Západnej konferencie Oklahoma Thunder potvrdil pozíciu a vyhral na palubovke Portlandu 109:95. Pre Oklahomu to bola už štvrtá výhra po sebe. V drese víťazov dosiahol náhradník James Harden 21 bodov, ešte viac sa s 32 bodmi darilo Russellovi Westbrookovi.

Los Angeles Lakers vyhrali na palubovke Golden State o tri body 104:101, keď v záverečnej minúte duelu zobral na seba zodpovednosť hosťujúci Kobe Bryant. Dvoma úspešnými strelami sa postaral o triumf hostí a celkovo nazbieral 30 bodov.

San Antonio dokázalo uspieť v hale rivala z Phoenixu 107:100, Spurs vyhrali piaty zápas po sebe a ôsmy z posledných deviatich. Dallas Mavericks si doma poradil s Houstonom Rockets 90:81, napriek slabšej streľbe nazbieral Nemec Dirk Nowitzki 21 bodov.