Pondelok 20. máj 2024Meniny má Bernard

Mintál strelil víťazný gól Rostocku, Hansa sa odlepila z dna tabuľky

Tridsaťštyriročný ofenzívny stredopoliar v 61. minúte zvýšil náskok svojho tímu na 2:0.

Rostock 5. apríla (TASR) - Slovenský futbalista Marek Mintál strelil vo štvrtkovom zápase 29. kola druhej najvyššej nemeckej súťaže víťazný gól za Hansu Rostock, ktorá zvíťazila na domácej pôde nad Fortunou Düsseldorf 2:1.

Tridsaťštyriročný ofenzívny stredopoliar v 61. minúte zvýšil náskok svojho tímu, ktorý išiel do vedenia v 29. minúte zásluhou Weilandta. Hostia v 85. minúte Jovanovičovým presným zásahom stihli už len znížiť. Okrem Mintála mal slovenský futbal zastúpenie v stretnutí aj v osobe kmeňového hráča ViOnu Zlaté Moravce Milana Janečku, ktorý na poste pravého obrancu odohral celých 90 minút.

Rostock sa po druhom triumfe v rade odlepil z posledného miesta tabuľky a dostal sa na 16. priečku pred Alemanniu Aachen i Karlsruhe, tí však odohrali o zápas menej a v nedeľu budú mať šancu vrátiť poradie do starých koľají. Aachen stráca na Rostock dva body, Karlsruhe pri rovnakom počte má horšie skóre ako Hansa momentálne figurujúca na barážovej priečke.

sumár - 29. kolo:

Hansa Rostock - Fortuna Düsseldorf 2:1 (1:0)

Góly: 29. Weilandt, 61. MINTÁL - 85. Jovanovič

/M. Mintál odohral celý zápas + strelil gól, M. Janečka (obaja Rostock) odohral celý zápas/