Mladé hokejistky vybojovali na turnaji bronz

Ilustračné foto. Foto: TASR/ Oliver Ondráš

Slovenské reprezentantky odohrali na turnaji celkovo päť zápasov.

Miškovec 16. januára (TASR) - Slovenské reprezentantky do 18 rokov sa rozlúčili s turnajom I. divízie MS hráčok tejto vekovej kategórie v Miškovci prehrou. V sobotňajšom piatom vystúpení podľahli Nemkám 2:3 po predĺžení, obsadili konečnú tretiu priečku a získali bronzové medaily. Nemky skončili vďaka spomínanému triumfu druhé, do elitnej kategórie postúpili Japonky.

Slovenky mali zápas s Nemkami dobre rozohraný. V 8. minúte ich poslala do vedenia Viktória Maskaľová a hoci súperky zásluhou Kelsey Socciovej po zmene strán vyrovnali, päť minút pred koncom druhej tretiny skórovala na 2:1 Tatiana Korenková. Zverenky kouča Tomáša Pšenku však tesný triumf neudržali. V 53. minúte vyrovnala Vena-Marie Kantersová a po necelých dvoch minútach predĺženia rozhodla o triumfe svojho tímu opäť Socciová.

Slovenské reprezentantky odohrali na turnaji celkovo päť zápasov. V úvodných dvoch proti Maďarkám a Dánkam si schuti zastrieľali, vyhrali zhodne 5:0 a po ďalšom víťazstve 5:2 nad Nórkami boli na dobrej ceste k postupu. Rozhodujúci zápas s Japonskom však prehrali 1:4 a na záver napokon po vyrovnanom priebehu nestačili ani na Nemky (2:3 pp).
Turnaj I. divízie MS hráčok do 18 rokov:
Slovensko - Nemecko 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
8. Maskaľová (Košecká, Korenková), 35. Korenková (Košecká, Ištocyová) - 26. Socciová (Nixová, Haiderová), 53. Kantersová (Kaiserová), 62. Socciová (Nixová). Rozhodovali: Winklmayrová (Rak.) - Geborová (Maď.), Tae Ri Lee (Kór.rep.), vylúčené: 2:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 95 divákov

Tomáš Pšenka, tréner SR "18": "Zisk striebornej medaily nebol nereálny. To, že sme ju nevybojoval, má svoje korene aj v úvodnej tretine. V tejto fáze sme nevyužili výraznú prevahu i množstvo pokusov (11:3- pozn.), žiaľ vyťažili sme iba jediný gól. V strednej časti Nemky hru vyrovnali, no a nám v záverečnej časti trošku akoby ubúdali sily. Ukazuje sa, že bronz, rovnako ako vlani, nie je náhodným výsledkom, ale odrazom koncepčnej práce, ktorá zdobí slovenský hokej junioriek. Máme šikovné dievčatá, treba oceniť nielen ich snahu a kolektívneho ducha, ale aj herný prejav a hokejové zručnosti. Patrí im plné uznanie za zodpovedný prístup k reprezentácii, rovnako aj kolegom v realizačnom tíme a v neposlednom rade klubovým trénerom, ktorí formovali dievčatá na vstup do užitočného projektu centralizovanej prípravy v rámci športového centra polície pod hlavičkou HC ŠKP Bratislava. Zo súčasného kádra odchádza pre vek iba šesť hráčok, navyše doma čaká veľa talentovaných adeptiek, máme na čom stavať."