Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Mladé slovenské hádzanárky sa neprebojovali na svetový šampionát

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Juniorky Srbska si pripísali do tabuľky dva body a stali sa priebežným lídrom 3. kvalifikačnej skupiny.

Chorzów 19. apríla (TASR) - Slovenské hádzanárky do 20 rokov prehrali aj v záverečnom vystúpení v 3. kvalifikačnej skupine o postup na tohtoročné juniorské majstrovstvá sveta. V sobotu podľahli v poľskom Chorzówe srbským rovesníčkam 19:27 a obsadili nepostupovú štvrtú priečku. Na šampionát, ktorý sa uskutoční v Chorvátsku od 29. júna do 13. júla, sa prebojovali práve Srbky a Holanďanky.

Zverenky trénerskej dvojice Ľuboš Hudák - Marianna Nemčíková vstúpili do stretnutia aktívne a už 4. minúte viedli zásluhou trojgólovej Klučkovej 3:1. Následne však prebrali iniciatívu Srbky a sériou niekoľkých gólov v rade si vytvorili rozhodujúci náskok. Po polčase tak mali Slovenky na súpera až sedemgólové manko (8:15). V druhom dejstve Srbky viedli v 50. minúte zásluhou Petrovičovej už o 15 gólov pomere 25:10, no do konca stretnutia sa dokázali presadiť už len dvakrát. Slovenky v závere skresali rozdiel na konečných 19:27.

Juniorky Srbska si tak ziskom dvoch bodov vybojovali postup na chorvátsky šampionát. Pomocnú ruku im podali Holanďanky, ktoré prevalcovali v záverečnom zápase celého turnaja domáce Poľky a jednoznačne triumfovali o 19 gólov v pomere 37:16. Ako víťazky 3. skupiny sa kvalifikovali na MS.

Kvalifikačný turnaj o MS "20" - 3. skupina:

Slovensko - Srbsko 19:27 (8:15)

Najviac gólov: Klučková 7/3, Szabóová 4, Gajdošíková 3 - Janjuševičová 5/1, Stošičová 5/2, Garovičová 4. Rozhodovali: Nastaseová - Ralucová Stancuová (obe Rum.), vylúčené: 4 - 8, 7 m hody: 4/6 - 3/4