Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

Monaco prišlo o triumf v Loriente v siedmej minúte nadstavenia

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Prvý zápasový štart za uplynulé dva roky si pripísal Benjamin Mendy.

Paríž 17. septembra (TASR) - Futbalisti lídra francúzskej ligy AS Monaco remizovali v nedeľnom dueli 5. kola na ihrisku Lorientu 2:2. O víťazstvo prišli až v siedmej minúte nadstaveného času, keď vyrovnal Romain Faivre. Monaco má na konte tri víťazstvá a dve remízy.

Prvý zápasový štart za uplynulé dva roky si pripísal Benjamin Mendy. Bývalého obrancu Manchestru City a francúzskej reprezentácie v lete anglický súd oslobodil spod obžaloby za sexuálne delikty a v lete podpísal kontrakt s Lorientom. Proti Monacu nastúpil v 70. minúte.

Brest zvíťazil na pôde Reims 2:1 a za lídrom tabuľky zaostáva na druhom mieste o jediný bod. Marseille je v ligovej sezóne stále bez prehry, no po domácej remíze 0:0 s Toulouse nezabodoval naplno tretíkrát v ročníku. Na víťazstvo naďalej čaká Lyon, doma iba remizoval s Le Havre 0:0. Nepomohla mu tak k víťazstvu ani výmena trénera, keď Fabio Grosso nahradil Laurenta Blanca.

Ligue 1 - 5. kolo:

Olympique Marseille - FC Toulouse 0:0

FC Lorient – AS Monaco 2:2 (1:1)
Góly: 2. Aiyegun, 90.+7 Faivre – 17. Golovin, 69. Balogun

Clermont Foot - FC Nantes 0:1 (0:0)
Gól: 49. Simon

Racing Štrasburg - Montpellier HSC 2:2 (0:2)
Góly: 63. Lecomte (vlastný), 69. Mothiba - 35. Khazri, 40. Nordin