Marquez vyhral VC Aragónska v MotoGP

Na snímke Španiel Marc Marquez. Foto: TASR/AP

Na druhom mieste skončil Talian Andrea Dovizioso na Ducati a tretie miesto obsadil ďalší taliansky jazdec Andrea Iannone na Suzuki.

Alcaniz 23. septembra (TASR) - Úradujúci majster sveta Španiel Marc Marquez na Honde sa stal v kráľovskej kategórii MotoGP víťazom Veľkej ceny Aragónska, trinásteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov.

Na druhom mieste skončil na okruhu v Alcanize so stratou 0,648 s Talian Andrea Dovizioso na Ducati a tretie miesto obsadil ďalší taliansky jazdec Andrea Iannone na Suzuki. Marquez si vďaka tomuto triumfu upevnil vedúcu pozíciu v celkovom poradí šampionátu, keď má na čele náskok 72 bodov pred Doviziosom.

Výsledky - MotoGP: 1. Marc Marquez (Šp./Honda) 41:55,949 min, 2. Andrea Dovizioso (Tal./Ducati) +0,648, 3. Andrea Iannone (Tal./Suzuki) +1,259, 4. Alex Rins (Šp./Suzuki) +2,638, 5. Dani Pedrosa (Šp./Honda) +5,274, 6. Alex Espargaro (Šp./Aprilia) +9,396.

Celkové poradie MS (po 13 z 18 pretekov): 1. Marquez 246 b, 2. Dovizioso 174, 3. Valentino Rossi (Tal./Yamaha) 159, 4. Jorge Lorenzo (Šp./Ducati) 130, 5. Maverick Vinales (Šp./Yamaha) 130, 6. Cal Crutchlow (V.Brit/Honda) 119