< sekcia Šport

VIDEO: Pretekár Konôpka chce štartovať na 24 hodín Le Mans

Na snímke automobilový pretekár Miroslav Konôpka Foto: FOTO TASR - Marko Erd

Spolujazdcami Konôpku budú opäť Lotyš Konstantins Calko a Holanďan Rik Breukers.


Bratislava 19. októbra (TASR) – Jeden z najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov Miroslav Konôpka (ARC Bratislava) vlani po prvý raz štartoval v slovenskom tíme na 24-hodinových pretekoch v Le Mans. Stalo sa tak po tom, ako ARC Bratislava v konečnom hodnotení Asie Le Mans serie skončil na 2. mieste, keď ešte pred štartom záverečných pretekov figurovala Konôpkova posádka na prvej priečke. V samotných 24-hodinových pretekoch vo francúzskom Le Mans napokon skončila v kategórii LM P2 na 19. mieste."Boli to najťažšie preteky v mojej kariére, dokončili sme ich s množstvom technických problémov," spomína si na vlaňajšok Konôpka. "Predtým som skúšal vybojovať si účasť až sedemkrát. Keď sa mi to vlani podarilo, vnútorne som nebol s výsledkom spokojný. Tak som si povedal, že sa o štart pokúsim ešte raz. Bude to opäť v seriáli Asien Le Mans," informoval na štvrtkovej tlačovej konferencii Konôpka. Na samotnú 24-hodinovku Le Mans sa s istotou kvalifikuje víťaz seriálu, šancu má ešte aj druhá posádka v poradí.

Spolujazdcami Konôpku budú opäť Lotyš Konstantins Calko a Holanďan Rik Breukers. Asian Le Mans Series odštartujú koncom októbra v Číne, ďalšie tri preteky seriálu sa uskutočnia v Japonsku, Thajsku a Malajzii. Jazdiť budú za volantom žltého Ligieru JS P217 Nissan. "Auto je už v Číne, manažér a technický riaditeľ projektu 24 hodín Le Mans Andrej Studenič v nadchádzajúci pondelok zabezpečí jeho vykladanie," povedal Konôpka. Vykladanie čaká aj na 14 ton nákladu. "Medzi iným je to desať sád kolies, rezervný motor a prevodovka. Aj keď v Číne bude fabrický servis, spoliehame sa predovšetkým sami na seba."

ARC Bratislava bude mať na prvých pretekoch 16 členov. Okrem troch jazdcov budú zabezpečovať servis traja Angličania a zvyšok tvoria Slováci.


Kalendár Asian Le Mans Series: 27. – 29. 10. 2017 Ču-haja International Circuit (Čína), 1. – 3. 12. 2017 Fuji Sppedway (Jap.), 11. – 13. 1. 2018 Chang International Circuit, Buriam (Thaj.), 2. – 4. 2. 2018 Sepang, Kuala Lumpur (Malajzia)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.