Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Marquez víťazom VC Holandska MotoGP

a snímke Španiel Marc Marquez (Honda) počas preteku seriálu majstrovstiev sveta triedy MotoGP na Veľkej cene Holandska na okruhu v Assene 1. júla 2018. Foto: TASR/AP

Assen 1. júla (TASR) - Španiel Marc Marquez na Honde sa stal na okruhu v Assene víťazom Veľkej ceny Holandska, ôsmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP. Druhé miesto so stratou viac ako dve sekundy obsadil Alex Rins na Suzuki a triumf španielskych jazdcov podtrhol tretím miestom Maverick Vinales na Yamahe.

Pre Marqueza to bol štvrtý triumf v prebiehajúcej sezóne, ktorým si upevnil líderskú pozíciu v celkovom poradí šampionátu. Pred Talianom Valentinom Rossim má náskok 41 bodov.