Miller sa stal prekvapujúcim víťazom Veľkej ceny Holandska

Na snímke zľava v cieli druhý španielsky jazdec Marc Marquez, víťaz austrálsky motocyklový jazdec Jack Miller a tretí v cieli britský jazdec Scott Redding oslavujú na pódiu po Veľkej cene Holandska v triede Moto GP na trati v Assene 26. júna 2016. Foto: TASR/AP

Druhé miesto v pretekoch obsadil líder celkového poradia šampionátu Španiel Marc Marquez na Honde. Tretí skončil Brit Scott Redding na Ducati.

Assen 26. júna (TASR) - Austrálčan Jack Miller na Honde sa stal na okruhu v Assene senzačným víťazom Veľkej ceny Holandska, ôsmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kráľovskej kategórii MotoGP. Druhé miesto v pretekoch, ktoré boli kvôli prudkému dažďu v 12. kole prerušené, obsadil líder celkového poradia šampionátu Španiel Marc Marquez na Honde. Tretí skončil Brit Scott Redding na Ducati.

Výsledky - MotoGP:
1. Jack Miller (Aust./Honda) 22:17,447 min, 2. Marc Marquez (Šp./Honda) +1,991, 3. Scott Redding (V.Brit./Ducati) +5,906, 4. Pol Espargaro (Šp./Yamaha) +9,812, 5. Andrea Iannone (Tal./Ducati) +17,835, 6. Hector Barbera (Šp./Ducati) +18,692