Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Mourinho netradičný krok: Z hry stiahol hráča a nikým ho nenahradil

Na snímke tréner AS Rím Jose Mourinh. Foto: TASR/AP

Podľa talianskeho webu Corriere dello Sport nechcel nechať Aouara ďalej na trávniku a riskovať zranenie po tvrdých zákrokoch od Albáncov.

Tirana 15. augusta (TASR) - Portugalský futbalový tréner José Mourinho z AS Rím urobil v prípravnom stretnutí s albánskym tímom FK Partizani Tirana (2:1) netradičné rozhodnutie. Dvanásť minút pred koncom stiahol z hry alžírskeho stredopoliara Houssema Aouara a nikým ho nenahradil.

Podľa talianskeho webu Corriere dello Sport nechcel nechať Aouara ďalej na trávniku a riskovať zranenie po tvrdých zákrokoch od Albáncov. Navyše sa domácim nepodarilo striedanie, pretože kouč Zoran Zekič chcel do hry poslať hráča, ktorý striedal už v prvom polčase. Z tohto dôvodu hrali desiati. Mourinho tak chcel zaistiť férovejší zápas.