Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

Argentína zdolala Čile 2:1 v kvalifikácii na MS

Argentínska fanúšička Foto: FOTO TASR/AP

Na čele tabuľky zostal Ekvádor, ktorý remizoval s Paraguajom 2:2 a stratil vôbec prvé body od štartu kvalifikácie.

Santiago 25. marca (TASR) - Futbalisti Argentíny zdolali v šlágri 5. kola juhoamerickej kvalifikácie o postup na MS 2018 domáce Čile 2:1. Zaznamenali len druhé víťazstvo v prebiehajúcom cykle a v desaťčlennej tabuľke sa vyšvihli na štvrtú priečku. Na čele zostal Ekvádor, ktorý remizoval s Paraguajom 2:2 a stratil vôbec prvé body od štartu kvalifikácie.

Argentína sa v doterajšom priebehu strelecky trápila, keď v štyroch zápasoch skórovala len dvakrát. Tentoraz sa jej podarilo streliť rovnaký počet gólov za dvadsaťštyri minút a stačilo to na dôležité víťazstvo. Čiľanov poslal do vedenia už po desiatich minútach Felipe Gutierrez, no zakrátko odpovedal rovnakou kartou Angel di Maria a v 24. minúte otočil výsledok Gabriel Mercado. Vicemajster sveta z roku 2014 tesný triumf udržal a pripísal si skalp úradujúceho juhoamerického šampióna. Premiéra na čílskej trénerskej stoličke nevyšla Juanovi Antoniovi Pizzimu, ktorý nedávno nahradil Jorgeho Sampaoliho.

Ekvádor privítal Paraguaj opäť v náročných horských podmienkach, keďže národný štadión v Quite sa nachádza v nadmorskej výške 2850 metrov. Na vedúci gól Ennera Valenciu z 19. minúty odpovedali hostia dvomi zásahmi Dario Lezcana. Paraguaj bol blízko k zisku troch bodov, v nadstavenom čase však neubránil Angela Menu, ktorý vyrovnal na 2:2.

Zaujímavý zápas s bohatou gólovou porciou videli diváci v bolívijskej metropole La Paz. Kolumbia sa v súboji o dôležité body ujala vedenia 2:0 v prvom polčase zásluhou Jamesa Rodrigueza a Carlosa Baccu. V druhom dejstve však mali hostia problémy s ešte náročnejšími klimatickými podmienkami vo výške 3600 metrov nad morom a domácim prenechali hernú iniciatívu. O vyrovnanie sa v rozpätí trinástich minút postarali Juan Arce s Alejandrom Chumacerom, ale Bolívii to napokon na body nestačilo. O definitívne K.O. sa v 91. minúte postaral Edwin Cardona.

Program 5. kola zavŕši piatkový súboj Uruguaja s Brazíliou. Na svetový šampionát do Ruska postúpia najlepšie štyri tímy z konečnej tabuľky, piaty v poradí bude hrať interkontinentálnu baráž.