Takéto budú dvojice štvrťfinálových zápasov

Na snímke hráči Kanady. Foto: TASR - Martin Baumann

Všetky štvrťfinálové zápasy sa odohrajú vo štvrtok 19. mája.

Moskva 17. mája (TASR) - Štvrťfinálové zápasy na 80. majstrovstvách sveta v Rusku sľubujú zaujímavé súboje. Najpútavejší z nich je podľa papierových predpokladov duel Kanady so Švédskom. Všetky štvrťfinálové zápasy sa odohrajú vo štvrtok 19. mája, dva v Ľadovom paláci v Moskve a dva v hale Jubilejnyj v Petrohrade (15.15/19.15 h).

Kanada i Švédsko si do štvrťfinále "nabalili" vysoké prehry. "Javorové listy" zakončili účinkovanie v B-skupine priamym súbojom o prvú priečku s Fínmi, v ktorom im "Suomi" nadelili 0:4. "Tri korunky" zase prehrali duel o druhú priečku v Á-čku s domácou "zbornou" 1:4.

Zaujímavý bude aj zápas rozbehnutého Česka, ktoré vyhralo svoju skupinu, pričom zdolalo Švédov i Rusov, s mladíkmi z USA. Severské derby tentoraz zohrajú jediné stopercentné mužstvo na turnaji Fínsko s Dánskom, ktoré do štvrťfinále posunula utorňajšia prehra Švajčiarska. Ruská "zborná" prehrala úvodný duel s Českom, no odvtedy ťahá šesťzápasovú víťaznú šnúru a bude si ju chcieť predĺžiť aj proti Nemcom. Tí však predvádzajú na šampionáte solídne výkony, vyhrali posledné tri duely a určite nepredajú svoju kožu lacno.

Slovenskí reprezentanti obsadili na 80. MS v deviate miesto. Rozhodli o tom utorňajšie popoludňajšie zápasy v oboch skupinách, v ktorých Bielorusko zdolalo Francúzsko 3:0 a Lotyšsko podľahlo Nórsku 1:3. Rovnaké umiestnenie dosiahli Slováci na vlaňajšom šampionáte v Prahe a Ostrave ako aj v roku 2014 v Minsku.

Poradie účastníkov 80. MS na 9.-16. mieste:
9. SLOVENSKO, 10. Nórsko, 11. Švajčiarsko, 12. Bielorusko, 13. Lotyšsko, 14. Francúzsko, 15.* Maďarsko, 16.* Kazachstan