Myjavskí volejbalisti v prvom súboji Challenge Cupu zdolala Amstetten

Volejbal Foto: TASR/Martin Baumann

Zverenci trénera Ľuboslava Šalatu mali počas celého duelu herne navrch a v každom sete si vypracovali veľký náskok.

Myjava 7. decembra (TASR) - Volejbalisti Spartaka Myjava vyhrali v stredu v prvom zápase 16-finále európskeho pohára Challenge Cup nad rakúskym VCA Amstetten hladko NÖ (18, 15, 22) a vytvorili si pred odvetou, ktorá sa uskutoční 21. decembra na palubovke súpera, výbornú pozíciu na postup.

Zverenci trénera Ľuboslava Šalatu mali počas celého duelu herne navrch a v každom sete si vypracovali veľký náskok. Amstetten pohrozil len v závere, keď znížil na 21:22, ale Spartak koncovku zvládol a zaznamenal dôležité domáce víťazstvo. Informoval oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

16-finále Challenge Cupu - 1. zápas:
Spartak Myjava - VCA Amstetten NÖ 3:0 (18, 15, 22)

Zápas trval: 73 minút, rozhodovali: Visan (Rum.) a Suhovova (Est.), 500 divákov.