Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Na biatlonových ME vo vytrvalostných pretekoch žien Poliaková šiesta

Slovenská biatlonistka Terézia Poliaková. Foto: TASR/AP

O prvý cenný výsledok pre slovenskú výpravu sa na ME v estónskom Otepää zaslúžila biatlonistka Terézia Poliaková.

Otepää 29. januára (TASR) - O prvý cenný výsledok pre slovenskú výpravu sa na ME v estónskom Otepää zaslúžila biatlonistka Terézia Poliaková. Vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km skončila šiesta, za víťaznou Rumunkou Piscoranovou zaostala o 1:18,1 min.

O tom, ako blízko bola Poliaková k medaile, nasvedčoval rozdiel vo výsledkoch. Ak by trafila o jeden terč viac, mohla sa zaradiť na strieborný stupienok.

Teréziu Poliakovú (streľba 2-2-0-2) od ďalších kolegýň v reprezentácii Martiny Chrapánovej (2-4-0-3) oddeľovala lepšia streľba, od Natálie Prekopovej 0-3-1-2) zasa rýchlejší beh. Trestné minúty za streľbu boli v pretekoch, keď sa v silnom vetre mierilo často 'do nebies', rozhodujúce. Aj zlatá Rumunka Piscoranová sa dopustila až piatich chýb, napriek tomu na ňu konkurencia 67 žien na štarte nestačila.

Výsledky
vytrvalostné preteky žien na 15 km: 1. Luminita Piscoranová (Rum.) 51:15,7 (5 tr. min), 2. Christina Riederová (Rak.) +20,6 (3), 3. Jekaterina Jurlovová (Rus.) 47,5 (7), 4. Anais Chevalierová (Fr.) 1:00,2 (5), 5. Monika Hojniszová (Poľ.) 1:16,0 (6), 6. Terézia Poliaková 1:18,1 (6), ...25. Martina Chrapánová 4:05,1 (9), 26. Natália Prekopová (obe SR) 4:05,3 (6)