Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

Na Nou Campe prvé El Clásico tejto sezóny, Barcelona zdolala Madrid

Lionel Messi Foto: TASR/AP

FC Barcelona si v prvom zápase Superpohára poradila s Realom Madrid 3:2.

Barcelona 24. augusta (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v prvom zápase španielskeho Superpohára na Nou Campe nad Realom Madrid tesne 3:2. Všetky góly prvého El Clásica v novej sezóne padli v zaujímavejšom druhom polčase, keď do vedenia išli v 56. minúte hostia zásluhou Ronaldovej hlavičky po rohovom kope. Tí sa však z gólu dlho netešili, pretože prakticky hneď po otvorení hry Pedro vyrovnal. Domáci sa potom dostali do vedenia v 70. minúte, keď Messi zvyšoval z pokutového kopu a v 78. minúte po vynikajúcej individuálnej akcii Iniestu, sám zoči voči Casillasovi nezaváhal Xavi. Päť minút pred koncom však prišla hrubá chyba brankára Valdésa, ktorý nezvládol "malú domov", lopta mu odskočila a dôrazný Di Maria to využil na zníženie.

Pred odvetou, ktorá je na programe v stredu 29. augusta v Madride, tak majú obaja veľkí rivali k trofeji rovnako blízko.

sumár:

FC Barcelona - Real Madrid 3:2 (0:0)

Góly: 56. Pedro, 70. Messi z pok.kopu, 78. Xavi - 55. Ronaldo, 85. Di Maria, 91.728 divákov