Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Na SP v horskej cyklistike triumfovali Schurter a Neffová

Slovenská reprezentantka v cyklokrose Janka Keseg-Števková, archívna snímka Foto: TASR - Milan Kapusta

Slovenská pretekárka Janka Keseg Števková obsadila medzi 66 klasifikovanými pretekárkami 45. miesto.

Albstadt 20. mája (TASR) - Olympijský cross-country v pretekoch Svetového pohára v horskej cyklistike vyhrali švajčiarski lídri celkového poradia Nino Schurter a Jolanda Neffová. Slovenská pretekárka Janka Keseg Števková obsadila medzi 66 klasifikovanými pretekárkami 45. miesto.

Výsledky - XCO:

muži (28 km): 1. Nino Schurter (Švajč.) 1:28:07 hod., 2. Stephane Tempier (Fr.) +0:16 min., 3. Mathieu van der Poel (Hol.) 0:40.

Poradie SP (po 2 zo 7 pretekov): 1. Schurter 450, 2. Van der Poel 435, 3. Maxime Marotte (Fr.) 385.

ženy (23,8 km): 1. Jolanda Neffová (Švajč.) 1:36:17 hod., 2. Jana Belomoinová (Ukr.) +2:16 min., 3. Anne Tauberová (Hol.) 2:25, ... 45. Janka Keseg Števková (SR)

Poradie SP (po 2 zo 7 pretekov): 1. Neffová 480, 2. Annika Langvadová (Dán.) 423, 3. Tauberová 365.