Nadal sa ako prvý kvalifikoval na turnaj majstrov do Londýna

Španielsky tenista Rafael Nadal. Foto: TASR/AP

Okrem triumfu na Roland Garros vyhral 31-ročný Španiel turnaje Masters v Monte Carle a Madride, rovnako ako aj turnaj v Barcelone.

Paríž 13. júna (TASR) - Desaťnásobný víťaz grandslamového turnaja Roland Garros Rafael Nadal sa ako prvý tenista kvalifikoval na novembrový turnaj majstrov v Londýne.

Turnaj sa bude hrať v britskej metropole od 12. do 19. novembra a predstaví sa na ňom osem najlepších tenistov aktuálnej sezóny. "Som veľmi rád, že som sa už kvalifikoval," uviedol podľa agentúry dpa Nadal, ktorý v tomto roku slávil už štyri turnajové víťazstvá. Okrem triumfu na Roland Garros vyhral 31-ročný Španiel turnaje Masters v Monte Carle a Madride, rovnako ako aj turnaj v Barcelone. Na Australian Open, v Miami a Acapulcu prehral vo finále.