Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Nawrath vyhral šprint v Östersunde a má prvý triumf kariéry

Na archívnej snímke nemecký biatlonista Philipp Nawrath. Foto: TASR/Branislav Račko

Slovensko v pretekoch nemalo zastúpenie, pôvodne sa mal vo Švédsku predstaviť Tomáš Sklenárik, no ochorel.

Östersund 2. decembra (TASR) - Nemecký biatlonista Philipp Nawrath sa stal víťazom úvodného šprintu novej sezóny Svetového pohára vo švédskom Östersunde. Vôbec prvýkrát v kariére sa dostal na stupne víťazov a hneď na najvyššiu priečku. Slovensko v pretekoch nemalo zastúpenie, pôvodne sa mal vo Švédsku predstaviť Tomáš Sklenárik, no ochorel.

Nawrath predviedol na strelnici bezchybný výkon a v cieli mal náskok 18,7 sekundy pred Nórom Tarjeiom Böom, ktorý taktiež neminul terč. Tretí skončil ďalší Nór Vebjörn Sörum s mankom 19,8 s a nulou na konte. Sörum si výrazne vylepšil osobné maximum vo Svetovom pohári, doteraz bol najlepšie na 23. priečke.

Nawrath sa dostal aj na čelo priebežného poradia Svetového pohára, keďže víťaz úvodných individuálnych pretekov Roman Rees z Nemecka obsadil až 56. miesto s troma chybami. Na druhom mieste je o jediný bod ďalší Nemec Justus Strelow.