NAŽIVO: Kanada - Slovensko 3:2

SR - Kanada Foto: TASR / Pavol Neubauer

Sledujte priebeh prvého zápasu slovenských hokejistov s Kanadou naživo na Teraz.sk

Bratislava 4. mája (TERAZ.sk) -

Zápas sa začal o 15.15

Mužstvá nastúpili v týchto zostavách:

Kanada: Ward - Phaneuf, Vlasic, Murray, Keith, Schenn, Bouwmeester - Sharp, Tavares, Skinner - Eberle, Nugent-Hopkins, Burrows - Perry, Getzlaf, Benn - O'Reilly, Ladd, Kane - Purcell
Slovensko: Hamerlík - Sekera, Baranka, Graňák, Chára, Starosta, Vydarený, Kudroč, Sersen - Radivojevič, Kopecký, Hossa - Šatan, Surový, Hudáček - Miklík, Mikúš, Tatar - Haščák, Bližňák, Bartovič

1. TRETINA:
Naši začínajú odvážne, v prvých minútach vynikol Radivojevič a Hudáček.
V 3. minúte Miklík a Tatar vystrelili, gól z toho však nebol.
Niekoľkokrát nás ohrozili aj Kanaďania, naši obrancovia ich však zvládli. Hamerlík má už tri úspešné zákroky.
Naši sú zatiaľ Kanaďanom rovnocenným súperom.
V 10. minúte Tatar prešiel s pukom cez celé ihrisko a naši trikrát ohrozili Warda.
Zatiaľ stále bez gólov...
V poloprázdnom hľadisku majú prevahu slovenskí fanúšikovia. Na ihrisku najviac vidno Tomáša Tatara.
Hrá sa 14. minúta.
Kanaďania nás zatlačili a Chára zachránil gól, odstrelil puk z bránkovej čiary.
V 15. minúte sme dostali gól - autorom je Benn.
Naši do konca tretiny niekoľkokrát zaútočili - vystrelil Sersen, Mikuš aj Sekera.

2. TRETINA:
Hneď v 1. minúte Hamerlík zachránil akciu Skinnera.
A po krásnej akcii vyrovnal Tomáš Tatar v 3. minúte.
Hrá sa 7. minúta, zatiaľ ani jedno mužstvo nehralo presilovku.
Asi sme to zakríkli, V 9. minúte ide Šatan na trestnú lavicu za držanie.
Naši sa ubránili tlaku Kanaďanov.
Hneď po presilovke dali Kanaďania ľavú tyčku Hamerlíkovej bránky, rozhodcovia telefonovali. Gól to však nebol.
V 13. minúte sme od Eberleho dostali nešťastný gól. Puk bol len centimeter za bránkovou čiarou. Kanada vedie 2:1
V 15. minúte naši urobili v strednom pásme chybu a Ladd zvýšil na 3:1

45 sekúnd pred koncom tretiny putoval na trestnú lavicu René Vydarený za držanie.
2. tretina sa skončila. Naši ju prehrali 2:1.

3. TRETINA
Ak nedostaneme gól, prvých 75 sekúnd budeme hrať len štyria.
Presilovku sme ustáli... aj keď s problémami...
Milan Bartovič krásnou strelou znížil na 2:3 v tretej minúte.
Posledná tretina je v polovici a naši sa snažia vyrovnať.
V 12. minúte ideme hrať prvú presilovku, na trestnej lavici je Perry.
Naši počas presilovky zatlačili, Chára dvakrát tvrdo vystrelil, Ward však jeho strely kryl.
Minútu a pol pred koncom si naši vzali oddychový čas. Našim nepomohla ani minútová hra bez brankára a nakoniec sme Kanade podľahli 3:2.