Na snímke vľavo hráč Dallasu Deron Williams strieľa víťaznú trojku so záverečným klaksónom v druhom predĺžení v zápase basketbalovej NBA Dallas - Sacramento (117:116 pp) v noci na 6. januára 2016. Foto: TASR/AP

Mavericks vyhrali nad Kings na domácej palubovke už 22-krát v rade.

New York 6. januára (TASR) - Basketbalisti Dallasu Mavericks zdolali v noci na stredu v zámorskej NBA Sacramento Kings 117:116 až po dvojnásobnom predĺžení. O triumfe domácich v dramatickom dueli rozhodol trojkou so záverečným klaksónom Deron Williams. Mavericks vyhrali nad Kings na domácej palubovke už 22-krát v rade.

Dallas pritom ešte minútu a dvadsať sekúnd pred koncom štvrtej štvrtiny prehrával o sedem bodov. Williams najprv v poslednej chvíli vybojoval predĺženie a potom ho aj rozhodol. "Ak 80 sekúnd pred koncom prehrávate o sedem bodov, musíte predviesť perfektný výkon, aby ste vyhrali. Šanca, že sa to podarí, je jedna ku sto, ale stále tomu musíte veriť," povedal pre zámorské médiá tréner domácich Rick Carlisle. Kings nestačilo ani 35 bodov a 17 doskokov DeMarcusa Cousinsa.

Chicago doma zdolalo Milwaukee 117:106. Bulls k výhre potiahol s 32 bodmi a 10 asistenciami Jimmy Butler. Kvalitne mu s 26 bodmi a 11 doskokmi sekundoval Pau Gasol.

Bez veľkých problémov vyhral obhajca Golden State na palubovke Los Angeles Lakers 109:88. Až 36 bodov zaznamenal hosťujúci Klay Thompson, z toho 22 v prvej štvrtine. Domácim tretí zápas za sebou chýbal pre zranené rameno Kobe Bryant.

sumáre NBA:

ATLANTA HAWKS - NEW YORK KNICKS 101:107 (20:29, 29:25, 22:30, 30:23)
Najviac bodov: Millsap 19, Teague 16, Bazemore 15 - Afflalo a Anthony (11 doskokov) po 23, Porzingis 17 (11 doskokov), 15.082 divákov.

CHICAGO BULLS - MILWAUKEE BUCKS 117:106 (36:28, 31:33, 27:28, 23:17)
Najviac bodov: Butler 32 (10 asistencií), P. Gasol 26 (11 doskokov), Rose 16 - Middleton 26, Carter-Williams (12 asistencií), Antetokounmpo 18, 21.686 divákov.

DALLAS MAVERICKS - SACRAMENTO KINGS 117:116 pp (27:24, 22:19, 29:27, 20:28 - 6:6, 13:12)
Najviac bodov: D. Williams 25, Nowitzki 23, Matthews 20 - Cousins 35 (17 doskokov), Gay 31, Bellineli a Collison (12 asistencií) po 14, 20.059 divákov.

LOS ANGELES LAKERS - GOLDEN STATE WARRIORS 88:109 (25:37, 22:25, 13:30, 28:17)
Najviac bodov: Clarkson 23, L. Williams a Kelly po 10 - Thompson 36, Curry 17, Speights 12 (10 doskokov), 18.997 divákov.