NBA: Historický obrat Clevelandu, od postupu ho delí jediná výhra

TASR, 21. apríla 2017 7:24, aktualizované 21. apríla 10:14

Obhajca trofeje triumfoval v treťom súboji štvrťfinále Východnej konferencie na palubovke Indiany Pacers 119:114 a v sérii vedie 3:0 na zápasy.

Ilustračná snímka. Foto: TASR AP
New York 21. apríla (TASR) - Basketbalistov Clevelandu Cavaliers delí od postupu do 2. kola play off NBA už len jedna výhra. Obhajca trofeje triumfoval v treťom súboji štvrťfinále Východnej konferencie na palubovke Indiany Pacers 119:114 a v sérii vedie 3:0 na zápasy.

Cavaliers predviedli dokonalý obrat, keď sa im podarilo vymazať 25-bodové prvopolčasové manko, čo je nový historický rekord súťaže vo vyraďovacej časti. Lídrom víťazov bol LeBron James, ktorý za 41 bodov, 13 doskokov a 12 asistencií dosiahol svoj 17. triple-double v play off kariére. "Prvý polčas nám nevyšiel, hrali sme zle v obrane. Cez prestávku sme sa dohodli, že zastavíme čo najviac ich útokov. Vyšlo to aj preto, že sme ukázali silu tímu," vravel po zápase James, ktorý sa dostal v historickom poradi strelcov v play off na tretie miesto. Preskončil Kobeho Bryanta (5640 bodov), na konte ich má aktuálne 5669.

Milwaukee vyhralo nad Torontom 104:77 a ujalo sa vedenia v sérii 2:1 na zápasy. Domáci podali dominantný výkon, ktorého základ položili už v prvej štvrtine. Tú vyhrali 32:12, do polčasu navýšili svoje vedenie na rozdiel 27 bodov. "Pomohli nám fanúšikovia. Boli skvelí a hnali nás dopredu. Samozrejme, že chceme vyhrať aj druhý domáci duel," burcoval krídleník Giannis Antetokounmpo. Bucks nevyhrali play off sériu už 16 rokov, ale proti Torontu majú zatiaľ navrch. V drese hostí sa zápas nevydaril DeMarovi DeRozanovi. Najlepší strelec Raptors nedal z hry ani kôš, body zaznamenal len spoza čiary trestných hodov. "Na tento zápas musíme čo najrýchlejšie zabudnúť. Hrali sme zle a to špeciálne platí o mne," sypal si popol na hlavu DeRozan.

Memphis zaskočil favorizované San Antonio a po výhre 105:94 znížil stav série na 1:2. Grizzlies rozhodli o triumfe po zmene strán, keď tretiu štvrtinu vyhrali 31:17 a v záverečnej časti hry si už náskok postrážili. "V prvých dvoch zápasoch nás ponížili. Dnes sme sa im však vyrovnali v intenzite a nasadení. Jedine tak môžeme zdolať silného súpera ako San Antonio," hodnotil duel kouč Memphisu David Fizdale.