Sobota 1. jún 2024Meniny má Žaneta

NBA: Dallas prehral o bod s Phoenixom a neuspel šiestykrát v sérii

Basketbalista Josh Richardson (0) z Dallasu Mavericks a Devin Booker (1) z Phoenixu Suns počas zápasu zámorskej NBA Dallas Mavericks - Phoenix Suns 1. februára 2021 v Dallase. Foto: TASR/AP

Najlepším strelcom bol Chris Paul v drese hostí s 34 bodmi.

New York 2. februára (TASR) - Basketbalisti Dallasu Mavericks prehrali v noci na utorok šieste stretnutie za sebou v NBA, keď podľahli doma Phoenixu o bod 108:109. Víťaznou trojkou 1,5 sekundy pred koncom ich rozosmutnil Devin Booker, ktorý sa do zostavy Suns vrátil po dvoch týždňoch a celkovo si pripísal 24 bodov, z toho 20 v druhom polčase. Najlepším strelcom bol Chris Paul v drese hostí s 34 bodmi, za domácich dal Luka Dončič 25.

Tréner Phoenixu si po zápase vydýchol, že Booker premenil trojbodový pokus a nie dvojbodový, ktorým by poslal duel do predĺženia.

„Začal som si predstavovať, ako hovorím Devinovi, že nebude hrať predĺženie, pretože po svalovom zranení treba strážiť jeho minúty na ihrisku. Tie myšlienky boli doplnené predstavou, ako sa stávam prvým trénerom v NBA, ktorého knokautuje vlastný hráč," vtipkoval po zápase podľa TSN Monty Williams.

Najdlhšiu víťaznú šnúru v súťaži aktuálne ťahá Memphis Grizzlies, ktorý vyhral v San Antoniu 133:102 a uspel už v siednom stretnutí v sérii. V tabuľke Západnej konferencie mu patrí piata priečka.

Memphis ukázal silu svojho kolektívu. Už v piatom stretnutí za sebou nazbieralo aspoň päť hráčov dvojciferný počet bodov. Najlepším strelcom tímu bol Gorgui Dieng s 19 bodmi, ktorý ani nepatrí do základnej zostavy. "Posúvame si loptu, nestaráme sa o to, kto dá kôš. Hráme skrátka jednotne," povedal Dieng. "Hráči si uvedomujú, že nesebeckosť môže byť základom úspechu. Individuálneho i tímového," vyzdvihol kolektívneho ducha Memphisu tréner Grizzlies Taylor Jenkins.

Houston si pripísal šieste víťazné stretnutie za sebou. Na palubovke Oklahomy City vyhral vysoko 136:106, keď 48 bodov nasúkal súperovi už v prvej štvrtine. Los Angeles Lakers ukončili takmer dvojtýždňový výjazd po palubovkách súperov víťazstvom 107:99 na palubovke Atlanty. Anthony Davis viedol tím s 25 bodmi.

Životný výkon predviedol Malik Monk z Charlotte, ktorý z pozície náhradníka strelil 36 bodov, keď premenil 9 trojkových pokusov. Pomohol tak k víťazstvu Hornets 129:121 po predĺžení na palubovke finalistu uplynulého ročníka Miami. De'Aaron Fox sa výraznou mierou pričinil o obrat Sacramenta na palubovke New Orleansu, keď v záverečnej štvrtine zaznamenal 17 bodov v sérii. Kings prehrávali o desať bodov, no napokon vyhrali 118:109.

Duel Denveru s Detroitom na poslednú chvíľu odložili, keďže väčšina hráčov Detroitu musela nastúpiť do karantény.

Sumáre NBA:

ATLANTA HAWKS – LOS ANGELES LAKERS 99:107 (25:28, 21:22, 30:25, 23:32)
Najviac bodov: Trae Young 25 (16 asistencií), Collins 22, Capela 16 (13 doskokov) – Davis 25, James 21, Harrell 19

MIAMI HEAT – CHARLOTTE HORNETS 121:129 pp (29:28, 28:26, 25:34, 31:25 - 8:16)
Najviac bodov: Butler 25, Adebayo 23, Strus 19 (5 trojok) – Monk 36 (9 trojok), Graham 24 (6 trojok), Hayward a Zeller (12 doskokov) po 19

CLEVELAND CAVALIERS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 100:98 (29:29, 23:15, 24:23, 24:31)
Najviac bodov: Sexton 26, J. Allen 23 (18 doskokov), Garland 19 (11 asistencií) – Russell 18, Edwards 13, Reid a Nowell po 12

CHICAGO BULLS – NEW YORK KNICKS 110:102 (32:27, 27:28, 25:26, 26:21)
Najviac bodov: Markkanen 30 (6 trojok), LaVine 21, C. White a Thaddeus Young po 13 – Randle 23 (11 doskokov), Burks 18, Quickley 16

MILWAUKEE BUCKS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 134:106 (46:36, 33:20, 34:21, 21:29)
Najviac bodov: Jrue Holiday 22, Portis 21, Antetokunmpo 18 – Little 30 (5 trojok), Lillard 17, Simons 15

NEW ORLEANS PELICANS – SACRAMENTO KINGS 109:118 (33:30, 29:30, 32:27, 15:31)
Najviac bodov: Ingram 20, Williamson 17, Hart 15 (13 doskokov) – Fox 38 (12 asistencií), Barnes 24 (5 trojok), Holmes 17 (10 doskokov)

OKLAHOMA CITY THUNDER – HOUSTON ROCKETS 106:136 (24:48, 30:25, 22:29, 30:34)
Najviac bodov: Gilgeous-Alexander 19, Bazley a Diallo po 15 – E. Gordon 25 (5 trojok), Wood (11 doskokov) a Wall po 18

DALLAS MAVERICKS – PHOENIX SUNS 108:109 (22:22, 31:25, 29:30, 26:32)
Najviac bodov: Dončič 25, Richardson 24, Porziňgis 19 (10 doskokov) – Paul 34, Booker 24, Kaminsky 11

SAN ANTONIO SPURS – MEMPHIS GRIZZLIES 102:133 (31:33, 22:36, 30:27, 19:37)
Najviac bodov: K. Johnson 25 (10 doskokov), DeRozan 14, Aldridge 12 – Dieng 19, Clarke 18, Anderson a Melton (5 trojok) po 17