NBA: Houston zdolal na domácej palubovke Cleveland po predĺžení

LeBron James a James Harden. Foto: TASR/AP

K výhre ich 33 bodmi potiahol James Harden, v drese hostí nepremenil 4,2 sekundy pred koncom extračasu dva trestné hody hviezdny LeBron James.

New York 2. marca (TASR) - Zápas zámorskej basketbalovej NBA Houston - Cleveland našiel rozuzlenie až po predĺžení, po ktorom sa z výhry 105:103 tešili domáci Rockets. K výhre ich 33 bodmi potiahol James Harden, v drese hostí nepremenil 4,2 sekundy pred koncom extračasu dva trestné hody hviezdny LeBron James (37 bodov v zápase).

Cavs predtým zvíťazili v 18 z posledných 22 zápasoch, tentoraz však prehrali dva súboje za sebou. Duel v Houstone bol vyrovnaný od úvodu do konca, v mikrosúboji dvoch z troch najvážnejších kandidátov na ocenenie pre najužitočnejšieho hráča sezóny (MVP) sa stretli Harden s Jamesom.

Mierne navrch mal hosťujúci James, ale v rozhodujúcich momentoch sklamal. Pevnými nervami známy krídelník v závere predĺženia minul oba trestné hody a domáci si už tesné víťazstvo udržali. "Neexistuje žiadne ospravedlnenie, v kľúčovom momente som neuspel a nepodržal tím. Mrzí ma to, pretože sme hrali dobre a tento zápas sme mali vyhrať," sypal si popol na hlavu James.

Hráči Los Angeles Clippers zvíťazili v Chicagu 96:86 najmä vďaka 28 bodom Chrisa Paula a 26 doskokom DeAndreho Jordana. Clippers ťahajú na palubovke Bulls sériu piatich výhier, neprehrali tam od 17. decembra 2008. V domácom drese odohral svoj životný zápas v NBA nováčik Nikola Mirotič, čiernohorský krídelník si s 29 bodmi utvoril nové osobné maximum v profilige. Chicago navyše prišlo o Jimmyho Butlera, ktorý si v tretej štvrtine poranil lakeť a duel nedohral.

Boston mal blízko k výhre nad lídrom súťaže z Golden State, ale nezvládol záver. Celtics si v priebehu druhej časti hry vypracovali až 26-bodový náskok, po troch štvrtinách viedli 86:75. V záverečnom dejstve však Warriors zapli v obrane na vyššie obrátky a domácim dovolili nastrieľať už len 15 bodov. Tím z Oaklandu v útoku ako tradične potiahol Stephen Curry, autor 37 bodov.

Portland vyhral nad Sacramentom, v drese Blazers úradovala dvojica Damian Lillard, LaMarcus Aldridge. Ofenzívne duo oregonského klubu nastrieľalo spolu 57 bodov a ich klub triumfoval v treťom stretnutí za sebou.

Oklahoma City si poradila s LA Lakers aj napriek tomu, že jej chýbala dvojica najlepších hráčov. Pre zranenia nehrali Kevin Durant s Russellom Westbrookom, návrat oboch do zostavy Thunder sa očakáva koncom týždňa. Lídrom Oklahomy bol tentoraz Serge Ibaka, konžský rodák so španielskym pasom zaznamenal 18 bodov a 14 doskokov. Pod košom mu kvalitne sekundoval jeho spoluhráč Enes Kanter, turecký pivot pridal k 16 bodom aj 15 doskokov.