Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

NBA: Oklahoma vyhrala v Orlande, Westbrook s 38. triple-duoble

Leví podiel na triumfe Thunder mal opäť Russell Westbrook. Foto: TASR/AP

Kandidát na MVP ročníka opäť utvoril rekord profiligy, keďže toto jeho triple-double má parametre najvyššieho počtu bodov.

New York 30. marca (TASR) - Basketbalisti Oklahoma City Thunder triumfovali v zápase zámorskej NBA na palubovke Orlanda 114:106 po predĺžení. Hosťujúci Russell Westbrook nastrieľal 57 bodov, pridal 13 doskokov a 11 asistencií a zaznamenal tak už 38. triple-double v sezóne. Kandidát na MVP ročníka opäť utvoril rekord profiligy, keďže toto jeho triple-double má parametre najvyššieho počtu bodov.

Oklahoma prehrávala aj dvojciferným rozdielom (21 bodov), ale potom zabral ich hviezdny hráč. Westbrook strelil 36 z jeho 57 bodov až po polčase. Bol to najväčší obrat v klubových dejinách Thunder. "Snažím sa každý večer hrať na čo najvyššej úrovni. Musí to byť požehnanie. Som naozaj hrdý na moje výkony," povedal po zápase muž, ktorý dosiahol v sezóne druhý triple-double s najmenej 50 bodmi.

"Nikdy si nemyslí, že to máme stratené. A vždy hrá s neuveriteľným nasadením. Vždy ukazuje obrovské srdce, vždy ohromne bojuje a dokáže nájsť cesty, aby dokázal takéto veci. Vo všeobecnosti je neuveriteľné, čo všetko dokáže robiť," citovala agentúra AP trénera Thunder Billiyho Donovana. Výkon Westbrooka bol taký dominantný, že domáci diváci v Amway Center v poslednej štvrtine na jeho adresu mohutne skandovali: "MVP! MVP! MVP!"

Toronto prehralo doma so Charlotte 106:110 a jeho víťazná séria sa zastavila na čísle šesť. Ani 41 bodov Johna Walla nepomohlo Washingtonu k úspechu na palubovke Los Angeles Clippers, domáci zvíťazili 133:124. Boston padol doma s Milwaukee 100:103 a prišiel o prvé miesto vo Východnej konferencii.

V šlágri programu prehralo San Antonio Spurs doma s Golden State Warriors 98:110. Hostia prehrávali v prvej štvrtine o 21 bodov, ale spamätali sa. V drese víťazov sa prezentoval 29 bodmi Stephen Curry, s 23 bodmi mu dobre sekundoval Klay Thompson. Warriors tak vyhrali deviaty zápas v sérii a zvýšili ako líder Západnej konferencie náskok v tabuľke pred druhými Spurs. Golden State v tejto sezóne odohralo proti San Antoniu tretí vzájomný zápas a prvýkrát sa tešilo z výhry. "Nemôžete to nikdy vzdať. Aj keď to môže skončiť výhrou či prehrou, nikdy sa nemôžete poddať pocitu, že je to stratené," povedal Curry.

NBA - sumáre:

ORLANDO MAGIC - OKLAHOMA CITY THUNDER 106:114 pp (18:20, 31:24, 33:28, 20:30 - 4:12)
Najviac bodov: Fournier 24, Ross 23, Gordon 13 - Westbrook 57 (11 asistencií, 13 doskokov), Kanter 17, Oladipo 13, 18.408 divákov.

PHILADELPHIA 76ERS - ATLANTA HAWKS 92:99 (18:25, 25:27, 27:27, 22:20)
Najviac bodov: Holmes 25, Sarič 15, McConnell 13 - Howard 22 (20 doskokov), Hardway jr. a Bazemore po 19, Ilyasova a Schroder po 14, 15.212 divákov.

BOSTON CELTICS - MILWAUKEE BUCKS 100:103 (24:24, 25:31, 28:25. 23:23)
Najviac bodov: Thomas 32, Crowder 13. Bradley 12 (10 doskokov) - Antetokoumpo 22, Middleton 19, Brogdon a Monroe po 16, 18.624 divákov.

NEW YORK KNICKS - MIAMI HEAT 88:105 (22:24, 19:25, 27:28, 20:28)
Najviac bodov: Porzingiš 20, Hernangomez 12, Lee 10 - Dragič 20, Johnson 18, Richardson 17, 19.812 divákov.

TORONTO RAPTORS - CHARLOTTE HORNETS 106:110 (19:22, 28:28, 27:16, 32:44)
Najviac bodov: DeRozan 28, Joseph 18, Ibaka 15 - Belinelli 21, Walker 19, M. Williams 18 (12 doskokov), 19.800 divákov.

MEMPHIS GRIZZLIES - INDIANA PACERS 110:97 (38:24, 34:29, 24:26, 14:18)
Najviac bodov: Conley 36, Carter 21, Randolph 17 - George 22, Bruce 18, Young 16 (13 doskokov), 16.367 divákov.

NEW ORLEANS PELICANS - DALLAS MAVERICKS 121:118 (27:23, 36:28, 26:32, 32:35)
Najviac bodov: Davis 30 (13 doskokov), Cousins 29 (+6 doskokov), Holiday 18 - Nowitzki 23. Barnes 19, Curry 18, 16.000 divákov.

SAN ANTONIO SPURS - GOLDEN STATE WARRIORS 98:110 (33:17, 24:37, 20:30, 21:26)
Najviac bodov: Leonard 19, Gasol 18, Aldridge 17 - Curry 29 (11 asistencií), Thompson 23, West 15, 18.418 divákov.

LOS ANGELES CLIPPERS - WASHINGTON WIZARDS 133:124 (39:31, 35:32, 36:35, 23:26)
Najviac bodov: Paul 27 (13 asistencií), Griffin 26 (10 doskokov), Jordan 23 (18 doskokov) - Wall 41, Beal 27, Morris a Smith po 14, 19.060 divákov.

SACRAMENTO KINGS - UTAH JAZZ 82:112 (14:34, 29:16, 24:28, 15:34)
Najviac bodov: McLemore 22, Collison 12, Lawson 11 - Hayward 20, Hoort 18, Gobert 16 (15 doskokov), 17.608 divákov.