NBA: Raptors si poradili s Clippers 112:94 a natiahli víťaznú šnúru

Na snímke hráč Toronta Raptors DeMar DeRozan (vpravo) a Paul Pierce z Los Angeles Clippers. Foto: TASR/AP

Raptors potiahli hráči z lavičky, ktorí zaznamenali až 51 bodov.

New York 25. januára (TASR) - Basketbalisti Toronta Raptors zdolali v noci na pondelok na domácej palubovke Los Angeles Clippers 112:94 a natiahli tak víťaznú sériu v zámorskej NBA už na osem stretnutí. Je to druhá najdlhšia víťazná šnúra v ich klubovej histórii. V tabuľke Východnej konferencie patrí Torontu naďalej druhé miesto, Clippers sú na Západe štvrtí.

Raptors potiahli v zápase náhradníci, ktorí lavičku súpera prevýšili v pomere 52:29. Toronto malo sedem dvojciferných strelcov, zatiaľ čo hostia iba troch. Jedinému kanadskému tímu v súťaži sa vydarila najmä druhá štvrtina, ktorú vyhral 30:15.

Houston zvíťazil v texaskom derby nad Dallasom 115:104. James Harden prispel k triumfu 23 bodmi, 15 doskokmi a 10 asistenciami a zaznamenal druhé triple-double v sezóne. Mavericks ešte v polovici tretej štvrtiny viedli o 11 bodov, ale domáci sa hneď v úvode štvrtej časti vrátili do vedenia a už ho z rúk nepustili. Oba tímy nastrieľali po 15 trojok. Okrem Hardena bol ďalším kľúčovým mužom Rockets Trevor Ariza, ktorý trafil šesť trojok a pripísal si 29 bodov. "Konečne našiel herný rytmus. Vedeli sme, že to príde," pochválil Arizu Harden.

Dallasu nestačil výkon Chandlera Parsonsa, ktorý proti svojmu bývalému klubu nastrieľal 31 bodov. Napriek tomu bol paradoxne najhorším hráčom Mavericks v hodnotení plus/mínus. "Výsledok je pre nás veľkým sklamaním. Odohrali sme výborné dve a pol štvrtiny, ale ak chceme uspieť, musíme hrať dobre celý zápas," vyslovil sa tréner Dallasu Rick Carlisle.

Po siedmich dueloch sa skončila víťazná séria Oklahomy City, tretí tím Západnej konferencie podľahol Brooklynu na jeho palubovke 106:116. Zápas sa začal o štyri hodiny neskôr pre snehovú búrku, hráči Thunder pre zlé počasie strávili 36 hodín v hoteli. Nets potiahol k triumfu Brook Lopez s 31 bodmi a 10 doskokmi, hosťom nestačilo ani 32 bodov a 10 doskokov Kevina Duranta či 27 bodov a 11 doskokov Russella Westbrooka.