Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj

NBA: Víťazná šnúra Miami sa skončila, Heat prehrali v Houstone 102:115

Hráč Houston Rockets Josh Smith (5) v súboji s hráčom Miami Heat Justise Winslowom. Foto: TASR/AP

Z víťazstva 97:89 sa tešil Boston, ktorý na palubovke New Yorku Knicks potvrdil dobrú formu.

New York 3. februára (TASR) - Najdlhšia víťazná šnúra basketbalistov Miami sa v prebiehajúcej sezóne zámorskej NBA skončila na čísle štyri. Heat nezvládli duel na palubovke Houstonu, od druhej štvrtiny ťahali za kratší koniec a prehrali 102:115. Bodovým ťahúňom domácich sa stal James Harden, ktorý dosiahol dvadsaťšesť bodov a štrnástimi asistenciami vyrovnal svoje sezónne maximum. Až v štyroch z uplynulých ôsmich duelov si v tejto štatistike pripísal na konto dvojciferné číslo.

Z víťazstva 97:89 sa tešil Boston, ktorý na palubovke New Yorku Knicks potvrdil dobrú formu. Vyhral šiesty z uplynulých siedmich duelov a v tabuľke Východnej konferencie mu patrí priebežná tretia priečka. Jae Crowder a Tyler Zeller dali po 16 bodov, v záverečných pätnástich minútach však dominovali dvaja hráči z lavičky. Evan Turner zaznamenal double-double za 14 bodov a 10 doskokov, Kelly Olynyk si pripísal o bod menej.

Celtics zápas zlomili za nerozhodného stavu 64:64. Do štvrtej štvrtiny vstúpili vo vedení 70:65 a tesný náskok si napokon udržali. "V druhom polčase sme odviedli veľa dobrej roboty, a to z niekoľkých uhlov pohľadu. Fyzicky sme ich prevýšili," zhodnotil kouč Bostonu Brad Stevens.

Mizerná séria basketbalistov LA Lakers bez víťazstva je minulosťou. Kalifornský tím nestanovil nový negatívny rekord, naopak, doma nad Minnesotou zabral a triumfoval 119:115. Pričinil sa o to najmä 37-ročný veterán Kobe Bryant, ktorý nastrieľal 38 bodov, z toho až sedemkrát trafil presne spoza trojkového oblúka. V sezóne, ktorá pre neho aj pre klub vyznieva negatívne, dosiahol kariére maximum. "Prehrali sme desať zápas za sebou, poníženia už bolo dosť. Nechceli sme byť tím, ktorý bol jeden zápas od prekonania takéhoto nepríjemného rekordu," povedal Bryant pre web NBA. Lakers vyhrali prvýkrát od 12. januára.

Sumáre:

NEW YORK KNICKS - BOSTON CELTICS 89:97 (22:21, 25:24, 18:25, 24:27)
Najviac bodov: Afflalo1 18, Lopez 17, Anthony 16 - Thomas 20, Crowder a Zeller po 16, 19.812 divákov

HOSTOUN ROCKETS - MIAMI HEAT 115:102 (31:31, 29:24, 27:25, 28:22)
Najviac bodov: Harden 26, J. Smith 19, Thornton 18 - Deng 17, Wade 16, Stoudemire a Dragič po 14, 18.229 divákov

PHOENIX SUN - TORONTO RAPTORS 97:104 (32:28, 13:24, 26:26, 26:26)
Najviac bodov: Morris 30, Booker 27, Goodwin 18 - Lowry 26, DeRozan 22, Ross 16, 15.897 divákov

PORTLAND TRAIL BLAZERS - MILWAUKEE BUCKS 107:95 (27:19, 29:30, 23:24, 28:22)
Najviac bodov: McCollum 30, Aminu 16, Lillard a Henderson po 14 - Middleton 21, Antetokounmpo 19, Monroe 17, 18.306 divákov

LOS ANGELES LAKERS - MINNESOTA TIMBERWOLVES 119:115 (27:26, 39:26, 26:29, 27:34)
Najviac bodov: Bryant 38, L. Williams 20, Russell 18 - Wiggins 30, Dieng 19, Towns a LaVine po 14, 18.997 divákov