Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

NBA: Warriors so 60. víťazstvom v sezóne

Na snímke hráči Rockets, vľavo James Harden a vpravo Patrick Beverley oslavujú víťazstvo po druhom predĺžení zápasu basketbalovej NBA Golden State - Houston (127:132) v noci na 2. decembra 2016. Foto: TASR/AP

Miami sa podarilo odskočiť v boji o poslednú postupovú priečku vo Východnej konferencii, pred Chicagom má náskok jedného zápasu.

Washington 29. marca (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors triumfovali v noci na stredu v NBA na palubovke Houstonu Rockets 113:106. Hostia zaokrúhlili počet víťazstiev v tejto sezóne na 60.

Zverenci Stevea Kerra sa stali len šiestym tímom histórie zámorskej súťaže, ktorý dokázal v troch sezónach za sebou nazbierať 60 alebo viac úspechov v základnej časti. Warriors dosiahli ôsme víťazstvo v sérii po výbornej prvej štvrtine, v ktorej nastrieľali 37 bodov. V ďalšom priebehu ani raz neprehrávali. "Toto je dôležitá časť sezóny, vzhľadom na náš program a súperov. Všetci sú v play off, preto aj atmosféra bude taká. Či už je to doma alebo vonku, musíme vyhrať," vyhlásil hosťujúci Stephen Curry.

Hassan Whiteside rozhodol v poslednej sekunde, že Miami zvíťazilo na palubovke Detroitu 97:96. Pistons viedli ešte 30 sekúnd pred koncom 96:92, ale po individuálnych chybách nechali vyniknúť Heat. "Toto zabolí. Bol to dobrý zápas, v ktorom proste niekto musel prehrať. Dúfal som, že to nebudeme my, ale stalo sa," povedal Ish Smith z Detroitu. Miami sa podarilo odskočiť v boji o poslednú postupovú priečku vo Východnej konferencii, pred Chicagom má náskok jedného zápasu.

Po sedemzápasovom čakaní uspeli hráči Atlanty, v domácom prostredí zdolali Phoenix 95:91. Hawks doviedla k výhre šnúra 17:1 v záverečnej štvrtine. "Nehrali sme skvelo počas 48 minút, ale bojovali sme," citovala agentúra AP trénera "jastrabov" Mikea Budenholzera. Suns majú aktuálne najhoršiu formu v NBA, prehrali deviaty zápas za sebou.