NBA: Westbrook dosiahol 15. triple-double v sezóne, napodobnil legendy

Russell Westbrook (0) z Oklahoma City a Dwight Howard z Houstonu Rockets počas zápasu zámorskej NBA 22. marca 2016 v Oklahoma City. Foto: TASR/AP

Kobe Bryant nastrieľal 12 zo svojich 20 bodov v tretej štvrtine a hráči Los Angeles Lakers aj jeho zásluhou prerušili sériu štyroch prehier víťazstvom nad Memphisom 107:100.

New York 23. marca (TASR) - Basketbalisti Oklahoma City Thunder zdolali v noci na stredu Houston Rockets 111:107 a natiahli tak sériu víťazstiev na päť zápasov. Domáci tím potiahol k triumfu Russell Westbrook, ktorý zaznamenal 21 bodov, 15 asistencií a 13 doskokov a dosiahol tak už 15. triple-double v sezóne a 34. v profiligovej kariére. Žiadny iný hráč nedosiahol toľko triple-double v jednom ročníku od sezóny 1988/89, keď ich mal legendárny Magic Johnson na konte 17 a Michael Jordan 15.

"Snažím sa podať vždy čo najlepší výkon, súťažiť na maximálnej možnej úrovni, zakaždým hľadam spôsob, ako čo najlepšie pomôcť tímu. Tieto zápasy sú pre nás veľmi dôležité a potrebujeme ich vyhrávať," povedal pre zámorské médiá 27-ročný rozohrávač. "Cítim sa úžasne. Je skvelý pocit byť spomínaný v súvislosti s hviezdami, ktoré sú v Sieni slávy," dodal Westbrook, ktorý sa šiestym triple-double v marci priblížil Jordanovmu výkonu zo sezóny 1988/89, keď ich hviezda Chicaga nazbierala v jednom mesiaci sedem. Westbrookovi sekundovali Kevin Durant s 23 a Dion Waiters s 17 bodmi. V drese Rockets sa najviac darilo Jamesovi Hardenovi, ktorý si v zápase proti bývalému klubu pripísal 24 bodov a 16 asistencií, čo je jeho kariérne maximum.

Kobe Bryant nastrieľal 12 zo svojich 20 bodov v tretej štvrtine a hráči Los Angeles Lakers aj jeho zásluhou prerušili sériu štyroch prehier víťazstvom nad Memphisom 107:100. Záverečné štyri minúty strávil 37-ročný veterán, ktorý po sezóne ukončí kariéru, na lavičke. Jordan Clarkson dosiahol vo víťaznom drese 22 bodov.