Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Neapol remizoval s Interom, Lobotka i Škriniar odohrali celý zápas

Na archívnej snímke slovenský futbalista v drese SSC Neapol Stanislav Lobotka (vpravo). Foto: TASR/AP

Neapol je v tabuľke druhý o bod za sobotňajším súperom, ktorý má zápas k dobru.

Rím 12. februára (TASR) - Futbalisti Neapola remizovali v šlágri 25. kola talianskej Serie A s Interom Miláno 1:1. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka odohral za SSC celý zápas, plnú minutáž absolvoval aj stopér Interu Milan Škriniar. Neapol je v tabuľke druhý o bod za sobotňajším súperom, ktorý má zápas k dobru.

Domáci sa už v 7. minúte ujali vedenia zásluhou Lorenza Insigneho, ktorý premenil pokutový kop. Taliansky reprezentant vsietil rekordný 116. gól za Neapol vo všetkých súťažiach a prekonal legendárneho Diega Maradonu. Tím spod Vezuvu mohol zvýšiť po strele Piotra Zielinskeho, Samira Handanoviča zachránila žrď. Druhý polčas začal Inter aktívnejšie a v 47. minúte vyrovnal po hlavičke Edina Džeka.na konečných 1:1.