Neapol vyhral vo Verone 2:0, Hamšík prihral na úvodný gól

Marek Hamšík z SSC Neapol. Foto: TASR/AP

Slovenský kapitán hostí Marek Hamšík hral do 78. minúty a asistoval pri prvom góle svojho tímu.

Rím 22. novembra (TASR) - Futbalisti SSC Neapol pokračujú v úspešnej sérii. V nedeľu triumfovali v 13. kole talianskej ligy na ihrisku Hellasu Verona 2:0 a šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach natiahli už na šestnásť zápasov.

Slovenský kapitán hostí Marek Hamšík hral do 78. minúty a asistoval pri prvom góle svojho tímu - v 67. minúte sa po jeho prihrávke presadil prízemnou strelou zvnútra šestnástky Lorenzo Insigne. Triumf hostí spečatil o šesť minút neskôr Gonzalo Higuain a Neapol je v tabuľke Serie A na druhej priečke.

"Bol to náročný duel. Hrali sme už netradične na obed, ihrisko bolo nekvalitné a súper sa od prvej minúty zameral na defenzívu. V prvom polčase sme síce neskórovali, no boli sme trpezliví a dočkali sme sa dvoch gólov. Sme šťastní. Máme za sebou ďalší úspešný duel," povedal pre svoju oficiálnu webovú stránku Hamšík, ktorý hral do 78. minúty. Televízia Sky ho vyhlásila za Hráča zápasu.

Slovenského stredopoliara teší, že jeho tím bojuje o špicu tabuľky. Do večernej dohrávky medzi milánskym Interom a Frosinone (4:0) bol dokonca lídrom talianskej ligy o skóre pred Fiorentinou. "V nedeľu podvečer o piatej som si odfotil tabuľku Serie A," dodal spokojný Hamšík.

Šancu predstihnúť Neapol nevyužila Fiorentina, ktorá doma iba remizovala s Empoli 2:2. Aspoň bod pre domácich ratoval striedajúci Chorvát Nikola Kalinič, ktorý po zmene strán dvoma presnými zásahmi zmazal manko z prvého polčasu.

Po víkende sa dostal na čelo tabuľky Inter Miláno, ktorý si poradil s Frosinone poľahky 4:0.